Mapy Google są jeszcze bardziej funkcjonalne. Zobacz, co się zmieniło

18 Luty 2021 | Sebastian Kaniewski | Internet
Google Maps
Źródło: Google

Mapy Google mimo sporej popularności cały czas się rozwijają. Konkurencja nie śpi, dlatego też Google pomyślało o wprowadzeniu do swoich usług kilku nowych możliwości, które pozwolą na jeszcze większą deklasację konkurencji.

Od połowy lutego Mapy Google umożliwiają dokonywania płatności za parking w ponad 400 amerykańskich miastach. Google postanowiło nawiązać współpracę z lokalnymi operatorami płatności parkingowych, a owocem tej współpracy, jest właśnie ten dodatek. Jak na razie możliwość płatności za parkingi jest tylko w Ameryce, jednak Google pracuje nad tym, aby funkcja trafiła również do Europy. Jak na razie nie znamy jednak konkretnych dat, kiedy możemy się tego spodziewać.

Korzystasz z transportu publicznego? Google przychodzi ci z pomocą!

Google Maps

Druga wprowadzona przez Google nowość jest bardziej globalna. Jeśli korzystasz z transportu publicznego, to od teraz możesz zaplanować podróż i zapłacić za przejazd bezpośrednio z aplikacji Google Maps. To usprawnienie spowoduje, że podróżując komunikacją nie będziesz musiał przeskakiwać między aplikacjami oraz odwiedzać biletomaty.

Opcja płacenia telefonem podczas podróży komunikacją pojawi się podczas szukania dojazdu transportem publicznym. Płatność odbywać się będzie za pośrednictwem kart kredytowych lub debetowych, które są połączone z kontem Google Pay. Po wykupieniu biletu, w przypadku kontroli, będziemy musieli pokazać kontrolerowi cyfrowy bilet, znajdujący się w naszym smartfonie.

Usługa dostępna będzie również w Polsce

Możliwość opłacenia przejazdu transportem publicznym będzie dostępna także w naszym kraju. Na początku taką możliwość będą mieli mieszkańcy Warszawy, Łodzi i Wrocławia. Usługa w tych miastach powinna być dostępna w ciągu najbliższych tygodni, a opcja sukcesywnie będzie obejmowała kolejne duże miasta.

Wymienione przez nas udogodnienia nie są jedynymi, jakimi Google planuje w najbliższym czasie wprowadzić. My nie ukrywamy, że bardzo się cieszymy, że Google nie spoczęło na laurach i w dalszym ciągu pracuje nad rozwojem swojej aplikacji. Oby tak dalej!

Czytaj dalej