Rick i Morty w HBO GO. Premiera nowego sezonu już w czerwcu

26 Kwiecień 2021 | Łukasz Łuniewski | Internet
Rick i Morty - serial TV
Źródło: netflix.com

Wielokrotnie nagradzany i niezwykle popularny serial Rick i Morty od czerwca pojawi się w Polsce wyłącznie na platformie HBO Go. Wraz z premierą piątego sezonu dodane zostaną również pozostałe odcinki serialu.

Oznacza to, że użytkownicy Netflixa, gdzie do tej pory można było oglądać serial w Polsce mają niespełna dwa miesiące na obejrzenie nagradzanej animacji. Serial komediowy studia Adult Swim opowiada o losach socjopatycznego naukowca oraz jego nieśmiałego wnuka, którzy nieprzerwanie szukają przygód w całym wszechświecie.

W kosmiczne przygody wplatana jest również cała rodzina szalonego naukowca: córka Beth, która z zawody jest chirurgiem zwierząt; zięć Jerry zajmujący się pracą w reklamie oraz nastoletnia wnuczka Summer. Całe uniwersum po zyskaniu rozgłosu jest coraz mocniej rozbudowywane, co przyczyniło się również do powstania komiksów.

Rick i Morty - serial TV

Wraz z premierą piątego sezonu twórcy zapowiedzieli wiele atrakcji dla fanów. Dzień przed pokazem nowego sezonu, to jest 20 czerwca, odbędzie się Rick i Morty Day. W ramach niego wielbiciele produkcji będą mieli dostęp do wielu zakulisowych materiałów, zapowiedzi oraz niespodzianek w mediach społecznościowych.

Głosy postaciom użyczają między innymi Justin Roiland, Chris Parnell, Spencer Grammer oraz Sarah Chalke. W polskiej wersji na Netflixa głosy podkładali Modest Ruciński, Michał Głowacji, Klementyna Umer, Jacek Bończyk i Agnieszka Kudelska. W Comedy Central, gdzie serial również jest pokazywany za dubbing wzięli się Wojciech Żołądkowicz, Jakub Gawlik, Karolina Adamczyk, Wojciech Paszkowski i Marta Wągrocka.

Serial ujrzał światło dzienne w 2013 roku. W 2018 i 2020 roku wywalczył nagrodę Emmy za najlepszy program animowany. Za pierwszym razem wyróżniono odcinek "Pickle Rick", a za drugim "The Vat Od Acid Episode". W 2018 roku twórcy otrzymali statuetkę Annie za najlepszy animowany program telewizyjny, a dokładniej za odcinek "Pickle Rick". W tym samym roku Dan Guterman i Ryan Ridley otrzymali wyróżnienie za najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz animacji produkcji telewizyjnej. Ponadto produkcja otrzymała wiele nominacji m.in w nagrodach Critics Choice Super Awards, Annie, Teen Choice, Saturn i Emmy.

21 czerwca serial pojawi się na dostępnej w Polsce platformie HBO Go. Wraz z premierowymi odcinkami dodane zostaną wszystkie części poprzednich czterech sezonów. Platforma wideo na życzenie poza dostępem do filmów, seriali i programów oferuje także produkcje HBO oraz Cinemax. co ciekawe Polska jest drugim państwem, w którym usługa została uruchomiona. Debiut pod nazwą HBO Now miał miejsce w Stanach Zjednoczonych.

HBO

Czytaj dalej