Android doczeka się Clubhousa? Współzałożyciel firmy daje odpowiedź

26 Marzec 2021 | Łukasz Łuniewski | Mobile
Clubhouse iOS iPhone Apple aplikacja
Źródło: Pixabay

Clubhouse - aplikacja, która w ostatnim czasie stała się niezwykle popularna doczeka się wersji na Androida. Prezes i współzałożyciel firmy informuje jednak, że nie stanie się to tak prędko, jak wielu liczyło.

Czym jest Clubhouse?

Aplikacja zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku i bardzo szybko stała się niezwykle popularna. Korzystaniem z niej pochwalił się sam Elon Musk.

Clubhouse aplikacja mobilna

Nowa forma mediów społecznościowych służy do komunikowania się między sobą wyłącznie głosowo. Nie ma w niej możliwości przesyłania tekstów, emotikonek, gifów czy zdjęć. W rozmowie mogą wziąć udział jedynie zaproszeni. Jak na razie mogą korzystać z niej jedynie osoby korzystające z oprogramowania iOS. W dobie rosnącej popularności co raz częściej padają pytania, czy otrzymają ją również użytkownicy Androida.

Clubhouse na Androida

Współzałożyciel i prezes firmy odpowiedzialnej za dystrybucję aplikacji: Paul Davidson niedawno w jednym z wywiadów przyznał, że trwają prace nad wersją przeznaczoną na system Android. Jednak proces stworzenia nowej aplikacji dopiero się rozpoczął, a cały proces ma potrwać co najmniej kilka miesięcy.

Clubhouse aplikacja mobilna

Davidson nie chciał podać konkretnego terminu, kiedy aplikacja pojawi się dla użytkowników Androida. Właściciele Clubhouse'a nie mogą jednak przeciągać pojawienia się aplikacji, ponieważ również konkurencja rozpoczęła już prace nad swoimi wersjami. Wiadomo już, że za projekt wzięły się takie marki jak Facebook, Twitter i Telegram. Z pewnością będą szykowały od razu wersję na każdy system operacyjny.

Hakerzy nie śpią

Brak aplikacji Clubhouse na Androida dał ogromne możliwości hakerom, którzy zaczęli wykorzystywać niewiedzę użytkowników Androida. Do pobrania pojawiło się wiele podróbek, których zadaniem było wykradanie danych z telefonów. Oprogramowanie było w stanie również przejąć dane logowania z ponad 450 innych aplikacji na czele z Facebook'iem, Twitterem i Amazonem. Z pewnością nie zachęci to użytkowników Androida do pobrania oryginalnej aplikacji, gdy ta pojawi się na rynku.

Clubhouse

O popularności aplikacji świadczy też fakt, ze została zabroniona w niektórych krajach. O tym możecie przeczytać tutaj.

Czytaj dalej