Samochód jako jeżdżący odkurzacz za sześćdziesiąt tysięcy złotych?

25 Marzec 2021 | Łukasz Łuniewski | Moto
Samochód Honda Odyssey i wbudowany odkurzacz
Źródło: Honda

Czysty samochód dla jednych jest priorytetem, dla innych sprawą drugorzędną, jednak wypadałoby chociaż raz na jakiś czas go wyczyścić. Dla swoich klientów, którym na porządku zależy bardzo mocno, świetną propozycję ma Honda.

Honda Odyssey wybawieniem dla każdego

Inżynierowie Hondy pomyśleli o swoich klientach, którzy często jeżdżą z rodziną lub przewożą w swoim samochodzie zwierzęta. By ułatwić im sprzątanie bagażnika oraz całego auta postanowiono wyposażyć samochód w... odkurzacz. Japońska marka jako pierwsza na świecie wprowadziła takie wyposażenie samochodu.

Na ten krok Japończycy zdecydowali się w 2013 roku, gdy na rynku pojawiła się kolejna generacja Hondy Odyseey. Duży VAN oferowany był na rynku amerykańskim. W tylnej części auta inżynierowie zamontowali odkurzacz Honda VAC. Urządzenie nie jest jednak wyłącznie osiągnieciem inżynierów japońskiej marki. Do współpracy nad odkurzaczem zaproszono osoby z renomowanej firmy Shop-VAC, która specjalizuje się w produkcji sprzętu sprzątającego. Biorąc pod uwagę, że z czasem kolejni producenci decydowali się na podobny krok, projekt okazał się sporym sukcesem.

Honda Odyssey samochód Van

Czy to normalny odkurzacz?

Urządzenie zostało wbudowane w boczną wnękę bagażnika i sprytnie schowane za maskownicami. Odkurzacz składa się z układu ssącego z silnikiem elektrycznym, workiem oraz filtrem. W aucie znalazło się również miejsce na długi wąż oraz komplet akcesoriów do sprzątania. Każdy dbający o porządek w swoim pojeździe nie musiał już podpinać zewnętrznego odkurzacza lub jeździć na czyszczenie auta. Mógł posprzątać w dowolnym miejscu o dowolnej porze.

Odkurzacz działał bez przerwy przy włączonym silniku auta. Gdy motor nie pracował urządzenie mogło działać przez osiem minut. Odkurzacz zbierał jednak jedynie pyły, kurz czy sierść. Nie radził sobie z rozlanymi napojami czy błotem. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to odkurzacz na wyposażeniu samochodu nie ma na co narzekać.

Akcesoria odkurzacza Honda Odyssey

Jak wygląda auto?

Honda Odyssey jest typowym VAN-em dla całej rodziny. Wyposażona jest w silnik o pojemności trzech i pół litra w układzie V6. Benzynowa jednostka napędowa była w stanie zapewnić 248 koni mechanicznych. Samochód jest długi na 5153 milimetry i szeroki na 2011 milimetrów. Rozstaw osi wynosi trzy metry bez jednego milimetra. Wysokość jest równa 1737 milimetrom. Auto waży 1967 kilogramów. Obecnie na portalach aukcyjnych pojawia się w cenach 40-160 tysięcy złotych.

Czytaj dalej