Xbox pad jak kierownica? Z tym gadżetem zostaniesz mistrzem gier

24 Marzec 2021 | Łukasz Łuniewski | Gadżety
DiRT Rally 2.0 Cup gra rajdowa Codemasters
Źródło: DiRT Rally 2.0 Cup

Gry wyścigowe oraz rajdowe stają się coraz bardziej wymagające, a sprzęty wykorzystywane przez graczy są bardzo profesjonalne. Co zrobić, gdy mamy jedynie pada Xbox?

Xbox pad czy kierownica?

W gry typu arcade, które nie są zbyt wymagające i mają dawać graczom czystą radość z pewnością wystarczy sam pad. W bardziej wymagających produkcjach niezbędna staje się już kierownica. Ta jednak może odpychać od siebie ceną. Dodatkowo, gdy jazda na przeznaczonym do tego sprzęcie nie spodoba nam się zostajemy ze zbędnym gadżetem, który będzie się jedynie kurzył, a nasz portfel został znacząco uszczuplony. Co jednak zrobić, gdy chcemy poczuć się jak mistrz kierownicy korzystając jedynie z pada?

Druk 3D przychodzi z pomocą

Z pomocą przychodzi nam gadżet, który nie mógł w obecnych czasach powstać inaczej niż przed druk 3D. Nakładka na pada, która ma imitować prawdziwą kierownicę przebojem wdziera się do domów graczy, którzy nie chcą od razu inwestować sporych sum na kierownicę. W sprzedaży znajdują się już te stworzone pod pady poprzedniej generacji konsol, ale zapowiedziane już są także konstrukcje dla nowych kontrolerów. Dzięki zaprojektowanemu mechanizmowi miniaturowa kierownicą wpływa na ruch gajgi odpowiadającej za kierowanie wirtualnym pojazdem.

Nakładka na pada Xbox imitująca kierownicę

Obecnie można znaleźć wiele różnych wersji konstrukcji, a ich cena nie przekracza 50 zł. Z pewnością gadżet ten będzie świetnym dodatkiem dla osób lubiących gry wyścigowe, ale na razie nie chcą inwestować w kierownicę. Pozwoli też na świetną zabawę podczas spotkań ze znajomymi. W końcu na padzie grał już niemal każdy, a nakładka wprowadzi nowy element zabawy.

Co mówią użytkownicy?

Oczywiście zdanie tych, którzy korzystali już z gadżetu da nam najlepszy obraz sytuacji, czy warto w ogóle sięgnąć do portfela? Zaskakująco można się spotkać głównie z pozytywnymi opiniami, również osób, które korzystają z kierownic.

Nakładka na pada Xbox imitująca kierownicę

- Nakładka wykonana jest z twardego plastiku. Łożysko podczas sterowania działa płynnie. Nadal możesz wpiąć słuchawki lub ładować swój kontroler. Jedyną wadą jest ograniczenie ruchów prawej gajgi. Ogólnie rzecz biorąc to doskonały produkt dla minimalistów, którzy nie chcą mieć nieporęcznych kierownic - czytamy na jednym z portali aukcyjnych.

Jak to wygląda w praktyce?

Ponieważ obraz mówi więcej niż tysiąc słów, zobaczcie jak gracze radzą sobie w wybranych grach korzystając z nakładki. Z pewnością zabawa nowym gadżetem daje frajdę i pozwala na nowo odkryć nasze ulubione gry.

Czytaj dalej