Dramat na EURO 2020. Piłkarz runął na murawę na oczach milionów

12 Czerwiec 2021 | Łukasz Łuniewski | Internet
Christian Eriksen
Źródło: Christian Eriksen

Dramatycznymi obrazkami zakończyła się pierwsza połowa meczu EURO 2020: Dania-Finlandia. Jedna z gwiazd duńskiej reprezentacji: Christian Eriksen stracił przytomność. 29-letni piłkarz bez kontaktu z rywalem runął na murawę jak rażony piorunem.

Służby szybko przystąpiły do akcji ratunkowej, która rozpoczęła się o 18:43. Na razie nie ma żadnych informacji na temat stanu zdrowia Duńczyka. Sędzia przerwał mecz i nikt nie wyobraża sobie, by sportowa rywalizacja była kontynuowana.

Po 15 minutach Duńczyk został zniesiony na noszach poza stadion. W czasie reanimacji narodowa drużyna Danii otoczyła lekarzy i zawodnika, by kamery nie mogły uchwycić tego, co się stało. Na meczu była również obecna żona Eriksena, która od kibiców otrzymała wsparcie.

Od kilku lat mówi się o tym, że organizmy piłkarzy są testowane do granic możliwości. Coraz więcej meczów o stawkę i bardzo napięte terminarze sprawiają, że każdy z graczy daje z siebie ponad sto procent możliwości. Dzisiejsze wydarzenia pokazały, że należy wprowadzić konkretne zmiany.

Dodatkowo EURO 2020 rozgrywane w kilku krajach i miastach wymaga od zawodników potężnej kondycji. W fazie grupowej najwięcej kilometrów do przebycia mają zawodnicy z Polski, którzy powinni w poniedziałek rozpocząć rywalizację w Sankt Petersburg, drugi mecz zagrają w Sewilii, a trzeci ponownie w Rosji.

UPDATE 19:10
Według nieoficjalnych informacji doszło do ataku serca. Służby medyczne uratowały życie zawodnika, który został przetransportowany do szpitala.

UPDATE 19:17
W Internecie pojawiły się zdjęcia pokazujące, że Duńczyk odzyskał przytomność. O tym, że zawodnik żyje poinformowała również duńska telewizja.

UPDATE 19:27
UEFA poinformowała, że stan zawodnika jest stabilny. O 19:45 mają zostać podane informacje dotyczące kontynuowania meczu.

UPDATE 19:45
Nie podano żadnych dodatkowych informacji dotyczących stanu zdrowia Duńczyka i meczu. Czekamy na komunikaty.

UPDATE 20:03
Agent Duńczyka poinformował w holenderskiej telewizji, że Eriksen jest przytomny i może rozmawiać. Mecz ma zostać wznowiony o 20:30.