Oto najczęściej wyświetlane wideo w historii YouTube. Szok – ponad 14 miliardów wyświetleń…

YouTube stał się nieodłączną częścią naszego życia. Obecny jest niemal codziennie, niemal u każdego. Ciężko wymienić tutaj wszystko, co można tam znaleźć. Od naszych ulubionych twórców, przez muzykę, filmy, przepisy kulinarne, zwiastuny, politykę, po ogólnie rozumianą rozrywkę. Jest tam… wszystko. Czy podejrzewasz, jakie może być najczęściej wyświetlane wideo w historii platformy? Założę się, że będziesz w szoku.

Oto najczęściej wyświetlane wideo w historii YouTube. Szok – ponad 14 miliardów wyświetleń…
Podaj dalej

Najczęściej wyświetlane wideo w historii YouTube

Nawet gdybym myślał nad tym przez tydzień i się zastanawiał, nigdy bym nie trafił. Jakie może być najczęściej wyświetlane wideo w historii YouTube? Nie wiedziałbym nawet od czego zacząć takie rozważania. Od jakiej branży, od jakiego segmentu? Być może jakiś „fail”, który stał się międzynarodowym „viralem”? A może jakieś niezwykle ważne wydarzenie, przełomowa chwila? Nie. Szybko okazało się, że ma to związek z branżą muzyczną. I nawet jeśli bym o tym wiedział, nigdy nie zgadłbym konkretnego tytułu. To jest absolutne szaleństwo.

YouTube najczęściej wyświetlane wideo w historii wyświetlenia
YouTube

Otóż na pierwszym miejscu znajduje się klip „Baby Shark Dance”. W trakcie 7 lat do tej pory wyświetlono go… ponad 14 miliardów razy. Dokładny wynik w tym momencie to 14 375 551 017. Aż cztery pozycje w pierwszej trójce to klipy przeznaczone ewidentnie dla dzieci. Przy czym są to klipy, które nie dzieci same wybierają, a raczej puszczają je im rodzice. Trzecie miejsce to „Johny Johny Yes Papa” z 6,8 mld wyświetleń, zaś czwarta pozycja to „Bath Song” z 6,6 mld wyświetleń. Absolutnie zdumiewające. Nigdy bym nie przypuszczał, że tak może wyglądać czołówka.

Czołówka to muzyka

W pierwszej szóstce są również trzy inne piosenki. Z tym, że tutaj akurat mówimy o „pełnoprawnych” piosenkach – hitach znanych m.in. z radia. Drugie miejsce na liście najczęściej wyświetlanych wideo w historii YouTube to piosenka „Despacito” Luisa Fonsiego. Do tej pory zebrała ona 8,4 mln wyświetleń. Piąty jest Ed Sheeran z piosenką „Shape of You” (6,2 mld wyświetleń) zaś szósty Wiz Khalifa z piosenką „See You Again” (6,2 mln wyświetleń). W pierwszej dziesiątce są jeszcze dwa materiały dla dzieci, a także piosenka „Uptown Funk” i „Gangam Style”. Ta ostatnia pozycja jest też najstarszą w zestawieniu – ma 11 lat.

Cała czołówka wszech czasów to ogólnie rozumiana muzyka. Czy to piosenki dla dzieci, czy też „radiowe hity”. Mogę się w tym researchu pomylić, natomiast wydaje mi się, że najlepszym filmikiem spoza tej kategorii jest ten na 213. miejscu z 1,5 mln wyświetleń. Do klip na którym… dzieciak magiczną różdżką zaczarował telewizor i wyskoczył z niego spiderman. No cóż – nie jest to raczej najdroższa produkcja. I w sumie jest to dla mnie absolutną zagadką, że takie nagranie znalazło się tak wysoko.

Można się zaskoczyć

Przyznam szczerze, że cała ta lista była dla mnie totalnym zaskoczeniem. Po pierwsze sam fakt, że czołówkę stanowią piosenki dla dzieci. Po drugie fakt, że pierwsze kilkaset pozycji na liście najczęściej wyświetlanych materiałów to niemal wyłącznie piosenki – nie tylko te dla dzieci. Czy można wyciągnąć z tego jakieś wnioski? Jakieś na pewno… natomiast my potraktujmy to w formie ciekawostki.

Zdjęcie wyróżniające: Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Przeczytaj również