Które gry są obecnie najpopularniejsze na Steam?

16 Luty 2021 | Jakub Barabasz | Gry
valheim
Źródło: www.valheimgame.com

Rok 2021 rozpoczął się już na dobre. Pojawiły się pierwsze tegoroczne premiery a gry z końca zeszłego roku umocniły swoją pozycję bądź też zdążyły już przepaść w otchłani innych treści. Które z gier dostępnych w serwisie Steam mają się obecnie najlepiej.

Wikingowie i samuraje święcą triumfy

Trzecią najpopularniejszą grą w serwisie Steam obecnie jest NiOh 2. Jest to produkcja z gatunku RPG stawiająca na żywą akcję. Głównym bohaterem jest pół-człowiek, pół-demon, w którego to wciela się gracz. Podczas rozgrywki mierzy się on z wieloma postaciami pochodzący z mitologi japońskiej.

Nioh 2

Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje kolejna gra z gatunku RPG - Tale of Immortal. Produkcja wydana przez niezależne studio Ghost Valley przenosi gracza do otwartego świata z przełomu IV-II wieku p.n.e. Gra czerpie bardzo dużo z kultury oraz mitologi Chin.

Tall Of Immortals

Obecnie najpopularniejszą z gier w serwisie Steam jest Valheim. Produkcja ta osadzona jest w tytułowej krainie, w której to gracz spotyka a często i mierzy się z postaciami pochodzącymi z mitologi nordyckiej. Wczesny dostęp do gry został udostępniony 2 lutego. Na ten moment na zakup gry skusiło się już ponad 1,5 miliona użytkowników.

Valheim

Jak ma się Cyberpunk?

Najgłośniejsza gra końca 2020 roku sprzedała się migiem w milionowych nakładach. Niestety ale problemy polskiego studia związane z optymalizacją gry sprawiły, że chwilowo była ona niedostępna a część graczy postanowiła odpuścić ten tytuł do momentu aż błędy nie zostaną naprawione. Obecnie Cyberpunk 2077 w zestawieniu bestsellerów Steam znajduje się na ósmej lokacie.

Co to Steam?

Steam to usługa cyfrowej dystrybucji gier wideo dostarczana przez firmę Valve. Została ona uruchomiona jako samodzielny klient oprogramowania we wrześniu 2003 roku. Stało się to po to, aby zapewnić Valve automatyczne aktualizacje dla swoich gier. Nieco później firma rozszerzyła się również o gry od wydawców zewnętrznych. Steam rozszerzył się również na internetowy i mobilny sklep cyfrowy. Oferuje także cyfrowe zarządzanie prawami, hosting serwerów, streaming wideo i usługi społecznościowe. Zapewnia również użytkownikowi instalację i automatyczną aktualizację gier oraz funkcje społecznościowe, takie jak listy i grupy znajomych, przechowywanie danych w chmurze oraz funkcje głosowe i czat w grze.

Oprogramowanie zapewnia ogólnodostępny interfejs programowania aplikacji o nazwie Steamworks, którego programiści mogą używać do integracji wielu funkcji Steam w swoich produktach, w tym osiągnięć w grze, mikrotransakcji i obsługi treści tworzonych przez użytkowników za pośrednictwem Steam Workshop. Platforma oferuje również niewielki wybór innych treści, w tym oprogramowanie do projektowania, sprzęt, ścieżki dźwiękowe z gier, anime i filmy.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Kiedy premiera Resident Evil Village? Znamy dokładną datę
Horror w czasach PRL czyli recenzja gry Medium
GTA 6 coraz bliżej? Ile czasu będziemy czekać na nową odsłonę cyklu?

Czytaj dalej