Kompedium wiedzy o trybie River Raids w Assasin's Creed

12 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Assasin's Creed Valhalla - gra komputerowa
Źródło: wccftech.com

Od niedawna gracze Assasin's Creed: Valhalla mogą korzystać z nowego trybu gry zwanego River Raids. Na czym polega ten tryb i jak w niego grać? W poniższym artykule opiszemy dokładnie właśnie ten tryb.

Czym jest River Raids?

River Raids to nowy tryb rozgrywki skupiający się na najeżdżaniu lokacji z pokładu swojego longshipu. Jest to darmowa zawartość dodana wraz z aktualizacją 1.1.2. Można w niego grać w dowolnym momencie po tym, jak Eivor zadomowi się w Anglii. Zalecany poziom mocy zostanie dostosowany tak, aby był nieco wyższy od twojego poziomu mocy plus niewykorzystane punkty umiejętności, które posiadasz.

Tryb River Raids oferuje trzy systemy rzeczne do najechania i splądrowania. Każda rzeka ma swoją własną mapę, oddzielną od map w głównej grze. Każda rzeka składa się z meandrującego głównego biegu z wyspami, pętlami i połączonymi kanałami bocznymi. Wzdłuż brzegów rzeki rozrzucone są osady cywilne, wojskowe i klasztory. Każdy z tych typów lokacji oferuje inne wyzwania i nagrody. Jest bardzo mało stałego terenu do zbadania. Granice mapy przebiegają bardzo blisko brzegów rzeki i murów osad. Mapy są przeznaczone wyłącznie do podróży statkami długodystansowymi.

Assasin's Creed Valhalla - gra komputerowa

Jak działa River Raids?

River Raids rozpoczynają się od zadania "Najazd na rzekę". W ramach tego zadania zbudujesz dok do najazdu na rzekę, przeprowadzisz samouczek najazdu na rzekę oraz zbudujesz salę Jomsvikinga. Aby rozpocząć rozgrywkę w tym trybie porozmawiaj z Vagnem w doku i powiedz mu "Ruszajmy na rajd". Możesz wtedy wybrać rzekę, na którą chcesz najechać, oraz wybrać załogę do najazdu. Zostaniesz przetransportowany do wybranej rzeki swoim nowym statkiem River Raid Longship. Aby wyjść z tego trybu i wrócić do Ravensthorpe, użyj koła szybkich akcji i wybierz opcję Powrót do osady, będąc dowódcą statku długodystansowego.

River Raids działają tak samo jak w głównej grze. Podejdź do miejsca wzdłuż brzegu rzeki na swoim statku i wybierz polecenie "Raid", gdy się zaświeci. Twoi Jomsvikingowie zaatakują osadę w poszukiwaniu łupów i zaangażują wszystkich wrogów, których napotkają. Celem jest odnalezienie i zebranie bogactwa oraz zasobów.

Assasin's Creed Valhalla - gra komputerowa

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Wirtualny symulator życia. Jak zmieniało się The Sims na przestrzeni lat
Reddit: Czarny Las w Valheimie wycięty przez gracza na złość Greydwarfom
Blinding Lights od The Weeknd’s odtworzone w GTA Online
Gracze Dota 2 zebrali ponad 25 tysięcy dolarów, aby naprawić samouczek
Claire i Leon w obsadzie animowanego serialu Resident Evil na Netflix

Czytaj dalej