Kolejna aktualizacja PUBG. Co zmieni się tym razem?

18 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
PUBG FPS gra komputerowa online multiplayer
Źródło: grandslam.gg

PUBG to niekwestionowany hit 2018 roku. Mimo że boom na tę grę już minął, to produkcja ta cały czas przyciąga przed ekrany setki tysięcy graczy jednocześnie. Deweloper gry dba o zadowolenie fanów tego tytułu i systematycznie wydaje kolejne aktualizacje gry. Kolejne łatki usuwają pojawiające się w grze bugi i glitche, a także dodaje nową zawartość w tym dźwięki, skórki, mapy i tak dalej. Co do rozgrywki wprowadzi zatem najnowsza aktualizacja PUBG? O tym wszystkim piszemy w poniższym artykule.

PUBG cały czas jest usprawniane

PUBG zapoczątkował popularność gier battle royale. Był to przełomowy hit, który zainspirował niezliczoną ilość firm do wykonania produkcji o podobnej tematyce. W przeciwieństwie do swoich rywali PUBG jest grą wiernie odwzorowującą prawdziwe bronie oraz elementy fizyczne takie jak upadek pocisku i zmienne warunki pogodowe.

Od czasu osiągnięcia największej liczby jednoczesnych graczy na Steamie w 2018 roku, PUBG trafił na PS4, Xbox One, Stadia, Androida i iOS. Istnieje również PUBG Lite, darmowa adaptacja gry, która może działać na sprzęcie o niższej specyfikacji, takim jak laptopy. Produkcja ta otrzymuje również regularne aktualizacje, dodające nową zawartość, funkcje oraz poprawki pojawiających się bugów i glitchy.

PUBG FPS gra online multiplayer

Co zmienia i dodaje najnowsza aktualizacja?

Aktualizacja PUBG 10.3 jest już dostępna na PC i konsole. Przynosi ona szereg godnych uwagi usprawnień. Najważniejsze nowości to nowy system wyboru dźwięku broni, kilka poprawek oświetlenia oraz możliwość emotowania z kolegami z drużyny. Gracze mogą teraz przełączać się między oryginalną a zremasterowaną wersją niektórych dźwięków broni. Dotyczy to broni M249, M416, Kar98k i SKS. Mapa Karakin otrzymała kilka graficznych ulepszeń w tym poprawione oświetlenie, które pomaga nadać tej kompaktowej mapie bardziej unikalny wygląd i odczucia.

Konsolowcy poczekają dłużej niż pecetowcy

Komputerowi gracze otrzymają aktualizację nieco szybciej niż konsolowcy. Od sezonu 6, deweloper PUBG Corporation stara się bardziej zbliżyć swoje aktualizacje na PC i konsole. Zazwyczaj potrzeba około dwóch tygodni, zanim konsole dogonią pecetową wersję gry, ale ta różnica ostatnio się zmniejszyła, co jest świetną wiadomością dla graczy konsolowych, którzy chcą grać w najnowsze aktualizacje tak szybko, jak to możliwe.

PUBG FPS gra online multiplayer

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Ten weekend będzie obfitował w filmowe premiery!
Nauka znalazła sposób na nadciśnienie? Z pomocą przyszły...żyrafy
Netflix rozpoczął produkcję nowego wysokobudżetowego filmu
Kolejna grupa oszustów zbanowana w Call of Duty

Czytaj dalej