Uprowadzenia przez UFO zbadane przez naukę!

31 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Nauka
UFO statki kosmiczne Chiny USA
Źródło: Pixabay.com

UFO jest jednym z najciekawszych i tajemniczych tematów, wokół którego powstało wiele historii. Jedna z nich dotyczy uprowadzeń ludzi przez kosmitów.

Stany Zjednoczone to prawdopodobniej najlepsze miejsce do dyskusji na temat UFO i cywilizacji pozaziemskich, ponieważ w tym kraju miliony osób wierzą w istnienie kosmitów. Co więcej, spora grupa ludzi przekonuje, że padła ofiarą uprowadzenia przez kosmitów. Nauka postanowiła to zbadać i wnioski ekspertów są zaskakujące. Okazuje się, że rozwiązanie całej zagadki, może być łatwiejsze, niż wszyscy sądzimy, co stawia pod znakiem zapytania istnienie życia w kosmosie i wszystkich teorii na temat cywilizacji pozaziemskich.

Uprowadzenia kosmitów i obserwacje UFO od lat 60 XX wieku

Fascynacja UFO zaczęła się w latach 40. XX wieku po katastrofie w Roswell. Oficjalne raporty mówią o balonie meteorologicznym, mniej oficjalne teorie o katastrofie statku kosmicznego. Obojętnie co się wydarzyło na tym ranczo, zmieniło to świat, ponieważ do popkultury weszły na stałe pojęcia takie, jak UFO i kosmici. Później zaczęły pojawiać się produkcje filmowe, które przedstawiały inwazję kosmitów na Ziemię i inne spektakularne wydarzenia. Ten trend trwa do dzisiaj i co jakiś czas powraca w masowych przekazach, dlatego to jest zupełnie naturalne, że ludzie obserwują statki obcych, ponieważ niezidentyfikowane obiekty latające, czyli UFO od razu są kategoryzowane, jako pojazdy obcych. Chociaż w rzeczywistości tak wcale nie musi być.

Istnieją oczywiście teorie z pogranicza teorii spiskowych, że Ziemianie mają kontakt z obcymi cywilizacjami nawet od milionów lat. Niektórzy uważają, że ludzkość jest owocem eksperymentu genetycznego na planecie, a wszelkiego rodzaju uprowadzenia mają być dowodem na dalsze zarządzanie tym procesem. Potwierdzeniem na to mają być relacje świadków i opowieści o eksperymentach medycznych, które przeprowadza się na ludziach w pojazdach obcych. Jednak naukowcy podważają te historie, ponieważ opisy, jakie towarzyszą uprowadzeniu przez kosmitów, odpowiadają innemu zjawisku, jakie spotyka ludzi na całym świecie.

Kosmos nauka astronomia ziemia

Świadomy sen rozwiązaniem sprawy?

Nauka uważa, że ludzie twierdzący, że zostali uprowadzeni przez kosmitów, w rzeczywistości doświadczyli zjawiska świadomego śnienia. Świadomy sen to stan, w którym śpiący ludzie są świadomi tego, że śnią i mogą następnie wykorzystać tę świadomość do manipulowania tym, co dzieje się w takim śnie. Około 55% ludzi doświadcza świadomego snu raz lub więcej w swoim życiu, a 23% ma świadome sny co najmniej raz w miesiącu, zgodnie z badaniem z 2016 roku, które przeanalizowało pięć dekad badań nad snem. Paraliż w czasie snu i uczucie paniki oraz wszelkiego rodzaju obrazy, które podpowiada nam umysł, mogą wskazywać na obce cywilizacje i wszystko to, co widzieliśmy, jako ludzie w kinie, czy w telewizji. Oczywiście nie każde zdarzenie można w ten sam sposób wyjaśnić, ponieważ są historie, które nie wpisują się w ten model. Czy zatem jesteśmy sami we wszechświecie, a te zdarzenia są jedynie wyobrażeniem naszego umysłu?

Czytaj dalej