Idealne gadżety na dzień dziecka! Sprawdź, co zachwyci najmłodszych

31 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gadżety
Dzieci MacOS Apple
Źródło: Pixabay.com

Dzień dziecka to doskonała okazja do podarowania upominku najmłodszym. Jeśli chcemy dać pociechom coś droższego, na rynku dostępne są fantastyczne gadżety.

Świat elektroniki zmienia się bardzo szybko, dlatego ludziom, którzy mają mniej czasu na obserwowanie najnowszych trendów, znalezienie atrakcyjnego prezentu na dzień dziecka, może sprawiać problem. Okazuje się, że tradycyjne zabawki cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem, a prawdziwym hitem sprzedaży są nowoczesne gadżety. Niektóre z nich z pewnością możemy zakwalifikować do kategorii drogich prezentów, jednak kwestie finansowe to bardzo indywidualna sprawa, dlatego tutaj pominiemy ten wątek.

Tablety - ciekawy gadżet do nauki i rozrywki

Na początek zaczniemy od sprzętu, który przeżywa prawdziwy renesans i wspominamy o tym niemal na każdym kroku, ponieważ 2020 rok pokazał, jak szybko może zmienić się rynek elektroniki. Wprowadzenie nauki zdalnej oraz konieczność zakupu sprzętu, który jest pomostem pomiędzy smartfonem, a laptopem sprawiła, że tablety stały się hitem sprzedaży. Najtańsze modele można mieć już za kilkaset złotych, te najbardziej zaawansowane mogą kosztować powyżej kilku tysięcy. Taki gadżet można jednak potraktować jako inwestycję w dziecko, ponieważ poza możliwościami związanymi z rozrywką, tablety oferują również szereg aplikacji edukacyjnych. To idealne akcesorium dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się rysować, tworzyć grafiki przy pomocy nowoczesnych narzędzi potrzebnych na rynku pracy.

Samsung Galaxy S7

Smartfon Apple

W takim materiale trudno pominąć produkty Apple, ponieważ ich obecność w świadomości najmłodszych i nieco starszych dzieci jest bardzo silna. Oczywiście początkowo kojarzą się one z luksusem i statusem społecznym, a dopiero w dalszej kolejności z funkcjonalnymi narzędziami do nauki, czy w przyszłości pracy nad pracą domową lub zaliczeniem na studia. To propozycja zdecydowanie dla dzieci nieco starszych, które potrafią dbać o elektronikę i mogą korzystać ze smartfona Apple przez kilka ładnych lat. Zdecydowanie odradzamy zakupy, jeśli dziecko potrafi być mało ostrożne, ponieważ uszkodzenie ekranu, to jedna z najczęstszych usterek.

Apple

Smartwatch - wsparcie dla rodzica

Na koniec smartwatch, czyli coś, co pozwala de facto upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Dzieci cieszą się z elektronicznego gadżetu, a rodzice otrzymują narzędzie do większej kontroli nad swoimi pociechami. Po pierwsze ze względu na kilka funkcji, które ma w sobie niemal każdy smartwatch. W tego rodzaju urządzeniach z łatwością możemy włączyć lokalizowanie przez GPS, dzięki czemu możemy skontrolować, gdzie dziecko aktualnie jest. Poza tym najmłodsi mają czasem problemy z motywacją, jeśli chodzi o aktywność fizyczną. Smartwatch pozwala monitorować codzienne osiągnięcia, a realizowanie ich może przybrać rolę wyzwania lub gry. Przez co dzieci mogą rywalizować z rodzicami, ale także innymi swoimi rówieśnikami, jeśli one również mają takie gadżety.

Czytaj dalej