Samsung wie, jakie lodówki wybierają Polacy! Też masz taką?!

30 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
Samsung lodówki badanie
Źródło: Samsung news

Wybór lodówki w mieszkaniu to bardzo ważna decyzja dla każdego człowieka. Samsung zdaje sobie sprawę, jaki sprzęt sprawdza się najlepiej.

Badanie Samsung dowiodło, że przy zakupie lodówki największą uwagę zwracamy na to, czy urządzenie wyposażone zostało w technologie, które umożliwią przedłużenie świeżości produktów spożywczych, na jego klasę energetyczną, a także na to czy będzie współgrać kolorystycznie z wystrojem naszych kuchni. Bardzo ważna jest również gwarancja świeżości określonych produktów. Odpowiednie warunki przechowywania żywności są najważniejszym parametrem, na który zwracają uwagę Polacy przy zakupie nowej lodówki. Zdecydowana większość uczestników badania zleconego przez Samsung, bo aż 84% stawia na technologie przedłużające świeżość produktów. Nie powinno to dziwić, gdyż problemy z przechowywaniem żywności są przez ankietowanych zauważane na co dzień. 17% badanych twierdzi, że owoce i warzywa szybko tracą świeżość i niemal tyle samo (16%) zauważa, że wędliny zbyt szybko wysychają. Według 14% badanych ich lodówka nierównomiernie chłodzi.

System Side by Side

Wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów w wybranych modelach lodówek Combi, Side by Side, Family Hub™ oraz Bespoke Samsung zastosował wiele zaawansowanych technologii, takich jak szuflada z kontrolą wilgotności Humidity Fresh+ i komora zero Optimal Fresh+, które zapewniają idealne warunki do tego, aby żywność dłużej pozostała przydatna do spożycia. Komory zero Optimal Fresh+ można używać na dwa sposoby. W trybie pojedynczym ustawiamy jedną, stałą temperaturę, a wybierając tryb podwójny możemy wydzielić dwie strefy z różnym poziomem temperatur*. Lewa część z niższą temperaturą stwarza optymalne warunki do przechowywania mięsa, wędlin oraz ryb, a prawa, z wyższą temperaturą jest idealna dla owoców i warzyw**. Nasze preferencje co do wielkości stref dopasujemy za pomocą podziałki, a na zewnętrznym panelu wybierzemy tryb chłodzenia. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mieć pewność, że każdy produkt jest przechowywany w odpowiednich warunkach i pozostaje świeży nawet dwa razy dłużej***. Dużą rolę w utrzymaniu świeżości produktów odgrywa także odpowiednia wilgotność.

Samsung lodówka Optimal Fresh

Optymalne zarządzanie przestrzenią

Optymalne warunki do przechowywania są bardzo ważne, ale oprócz tego ankietowani zwracają uwagę także na przestrzeń wewnątrz urządzenia. Układanie produktów w lodówce to wyzwanie, z którym każdy z nas musi mierzyć się niemal na co dzień – po powrocie z zakupów, czy po przygotowaniu potraw dla rodziny na kilka dni do przodu. Spośród uczestników badania aż 48% twierdzi, że w lodówce brakuje im miejsca na produkty i pojemniki, a 41% z nich miewa problemy ze zmieszczeniem ciasta lub tortu. Niemal co czwarty ankietowany (28%) zwraca uwagę na brak możliwości przechowania butelek z napojami. Te wyniki wskazują nie tylko na to, że przestrzeń bywa niewystarczająca, ale także mało elastyczna w codziennym użytkowaniu. W efekcie może zdarzyć się, że produkty nie leżą w najbardziej dla nich odpowiednim miejscu w lodówce.

Czytaj dalej