Google i Facebook informują: praca w biurze dla wybranych!

30 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
Google i szczepienia
Źródło: Google.com

Praca zdalna dla jest dla części społeczeństwa błogosławieństwem. Ci, którzy chcą wrócić do biura, mogą mieć problem. Tak twierdzą Google i Facebook.

Wszyscy znamy powody umieszczenia niemal całego zachodniego i wschodniego świata w domach w 2020 roku. Praca zdalna okazała się wybawieniem lub przekleństwem dla ludzi przyzwyczajonych do aktywności zawodowych w biurze. Z perspektywy zachowania zdrowego balansu, pomiędzy bezpieczeństwem, cięciem kosztów, a utrzymywaniem relacji ze współpracownikami, najlepszy wydaje się system hybrydowy. Jednak liderzy w swoich branżach, czyli Google i Facebook mówią, że powrót do pracy za biurkiem będzie wymagał spełnienia kilku zasad. A to może budzić kontrowersje.

Internet daje nieograniczone możliwości

Dzisiaj trudno wyobrazić sobie świat bez Internetu, ponieważ jeśli go zabraknie, na Ziemi zapanuje prawdziwa anarchia i nadejdą bardzo nieciekawe czasy. Z tego powodu, że niemal wszystko obecnie powiązane jest z siecią, każdy, kto tylko chce może sobie stworzyć własne biuro, firmę, a nawet mini centrum do zarządzania własnym światem, tylko z pomocą smartfona oraz Internetu. Dlatego wiele firm po roku pewnego rodzaju eksperymentu, związanego ze wprowadzeniem pracy zdalnej, nie chce wracać do działań stacjonarnych. W ten sposób rezygnujemy z szeregu kosztów stałych, jak wynajęcie powierzchni biurowej, opłata za wodę, światło, ogrzewanie i sprzęt biurowy. Zespół ludzi może zrobić te same zadania z domu i wszystko idzie w dobrym kierunku. Niestety są ludzie, dla których praca z domu, to ogromne wyzwanie, ponieważ domownikami są również dzieci.

Biuro drukarka wymiana tusz

Edukacja również przeniosła się do domów, dlatego trzeba pamiętać o tym, jak dzieci radzą sobie z nauką w domu. Edukacja i wiele gospodarstw domowych nie były na to przygotowane. Gdy nagle okazało się, że pięć osób potrzebuje skorzystać z jednego komputera, powstały realne do rozwiązania problemy. Z pewnością taka osoba, która ma kłopoty z wypracowaniem spokojnego czasu na pracę, chce wrócić do biura.

Google i Facebook chcą tylko określonej grupy ludzi

Google i Facebook w Stanach Zjednoczonych dały bardzo jasny sygnał do swoich pracowników: tylko osoby po przyjęciu wszystkich dawek szczepienia mogą z pełnym zaangażowaniem wrócić do pracy biurowej. Pracownicy, którzy nie chcą lub nie mogą przyjąć preparatu, mogą ubiegać się o pracę zdalną. Co ciekawe może być ona przydzielona konkretnej osobie na stałe, nawet jeśli cała zawierucha na świecie ucichnie. Choć na początek takie zalecenie ma pojawić się tylko w USA, już teraz wiadomo, że również zagraniczne placówki mają być objęte tymi samymi zasadami. Tutaj pojawia się pytanie, czy Europa, w tym Polska weźmie z tych działań przykład?

Czytaj dalej