Antywirusowy magnat Internetu nie popełnił samobójstwa?! Co mówi rodzina McAfee?

30 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
John McAfee nie popełnił samobójstwa
Źródło: McAfee

W ubiegłym tygodniu świat dowiedział się o śmierci Johna McAfee. Jedna z najważniejszych postaci w IT rzekomo popełniła samobójstwo w hiszpańskim więzieniu.

Świat Internetu i komputerów stracił ekscentrycznego twórcę, który wielokrotnie wzbudzał kontrowersje i wchodził w konflikt z prawem. John McAfee przyczynił się do powstania programu antywirusowego, który skutecznie zwalczał wirusy komputerowe. Internet dzięki temu się zmienił i choć jego firma prężnie się rozwijała to miał on problemy natury podatkowej i groziła mu ekstradycja z hiszpańskiego więzienia do Stanów Zjednoczonych. Szacunki wskazywały, że John może spędzić za kratami w USA nawet 30 lat. Dla 75 latka oznacza to w zasadzie wyrok śmierci w więzieniu. Rzekomo z powodu depresji miliarder skutecznie targnął się na życie w swojej celi. Samobójstwo miało być powodem depresji, jednak żona Janice McAfee uważa, iż jest to niemożliwe. W ten sposób John McAfee wzbudził zainteresowanie nawet po śmierci.

Trudne początki w biznesie

Internet zawdzięcza John McAfee bardzo wiele, ponieważ między innymi dzięki jego oprogramowaniu, jest on bezpieczniejszym miejscem. Jednak za geniuszem, który poskromił wirus komputerowy, stoją prawdziwe demony z przeszłości. Przypomnijmy, że John McAfee wielokrotnie popadał w konflikty z ludźmi w tym z wymiarem sprawiedliwości. Tracił on pracę w rozpoznawalnych na całym świecie firmach, jak NASA z powodu handlowania narkotykami i uzależnienia od wielu substancji. Ostatecznie John McAfee podjął się leczenia i po złapaniu życiowej równowagi, zatrudnił się w firmie Lockhead. Przemysł wojskowy pozwolił John'emu na poznanie pojęcia - wirus komputerowy. Ten moment był przełomowy dla jego życia i dalszego rozwoju kariery. Stworzenie antywirusa oraz założenie firmy pod własnym nazwiskiem, było tym, co uczyniło McAfee rozpoznawalnym na całym świecie. Sukces okazał się na tyle duży, iż wykupieniem firmy zainteresował się między innymi Intel. Ostatecznie transakcja za przejęcie większości udziałów to 7,7 mld USD.

Chiny Azja wojsko armia nauka

Internet wrze od plotek

Janice McAfee, czyli żona zmarłego miliardera jest przekonana, że John nie miał myśli samobójczych. Uważa, iż jej partner nie odebrałby sobie życia w ten sposób, wskazuje na to między innymi jego ostatnia rozmowa telefoniczna z Janice, gdzie informował o następnym telefonie wieczorem. Interesujące jest również to, że narrację zmienił prawnik, który prowadzi rodzinę McAfee w tej sprawie. Javier Villalba początkowo uważał, że jego klient po wielu miesiącach izolacji w hiszpańskim więzieniu w oczekiwaniu na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych wraz z perspektywą kolejnych 30 lat w więzieniu, zachorował na depresję. Skutkiem załamania psychicznego miała być skuteczna próba samobójcza, ale taka narracja jest już przeszłością. Aktualnie prawnik uważa, iż jego klient nie miał skłonności i myśli samobójczych, dlatego wspólnie ze swoją klientką Janice McAfee żądają oni niezależnego śledztwa w sprawie śmierci Johna McAfee.

Czytaj dalej