Cupra Born - jak mocno elektryzuje? Sprawdź!

30 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Moto
Cupra Born premiera
Źródło: seatmedia.pl

Era elektrycznej motoryzacji nadal trwa, dlatego do grona małych, zasilanych silnikami elektrycznymi samochodów dołącza Cupra Born -pierwszy elektryk marki

Samochody spod znaku Cupra mają kojarzyć się przede wszystkim z emocjami i sportowym stylem. Ma być to jeszcze lepsza odpowiedź na to, czego oczekują klienci marki Seat. Jednak jednym z elementów przetrwania na rynku jest dostosowanie się do sytuacji oraz warunków, jakie panują w danym momencie. Aktualnie dużym zainteresowaniem cieszą się samochody elektryczne, dlatego wręcz wypada mieć w swojej ofercie właśnie taki model. Tak światło dzienne ujrzał model Born. To pierwszy w historii marki elektryczny samochód, który ma łączyć w sobie wszystko to, co najlepsze z całej oferty Cupry.

Samochód z szybkim systemem ładowania

Jednym z największych wyzwań dla użytkowników samochodów elektrycznych, jest czas ładowania baterii. Obecnie samochody konwencjonalne w tym aspekcie nie mają praktycznie żadnej konkurencji. Dlatego producenci walczą o przyspieszenie procesu ładowania. W przypadku Cupry Born możemy mówić o zasięgu na poziomie 100 km po pierwszych 7 minutach ładowania. Całkowity zasięg według pomiarów producenta zbliża się do 540 km.

Cupra Born fotele

"CUPRA Born to nowe otwarcie na całym rynku samochodów elektrycznych" – zaznacza Wayne Griffith, CEO CUPRY. – Z jednej strony to poważny wkład w ograniczenie emisji CO2 i wyjście naprzeciw europejskim regulacjom. Zarazem jednak model, dzięki atrakcyjnemu designowi, sportowej zrywności i zasięgowi ponad 500 km odpowiada na oczekiwania młodych kierowców, którzy chcą wziąć udział w elektrycznej transformacji."

Cupra Born zachęca do podróżowania

Samochody elektryczne kojarzą się przede wszystkim z nudnymi pojazdami, które mają za zadanie być przede wszystkim ekologiczne. Jednak motoryzacja może wyglądać nieco inaczej. Samochód zaprezentowany przez Cuprę ma zachęcać do podróżowania. Motywacją ma być przede wszystkim przyjemna w dotyku kierownica oraz specjalnie zaprojektowane fotele kubełkowe, dzięki czemu czujemy się jakby otuleni przez samochód i mamy nieco sportowych wrażeń. Do tego dynamika silnika elektrycznego, który oferuje maksymalny moment obrotowy od samego początku, z pewnością pozwala na dynamiczne przemieszczanie się w miejskiej dżungli. W umilaniu podróży mają pomagać również nowoczesne gadżety w postaci Apple Car Play, czy Android Auto, przez co z łatwością sparujemy swojego smartfona z Bornem. Premiera na polskim rynku zaplanowana jest na czwarty kwartał 2021 roku!

Cupra Born wnętrze

Czytaj dalej