OPPO A12 – dla kogo jest ten smartfon?

29 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
Oppo A12
Źródło: Oppo Polska

Marka OPPO z dużym przytupem weszła na rynek i cieszy się dużą popularnością, dlatego przyglądamy się temu, co oferuje model A12. Do kogo on pasuje?

OPPO z dużą intensywnością prezentuje nowe modele. Wiadomo, że jak każdy producent w swojej gamie ma propozycje dla ludzi zaprzyjaźnionych z najnowszymi technologiami i dla tych, którzy szukają dopiero swojego miejsca w cyfrowym świecie. Dzisiaj wybór produktów jest tak duży, że znalezienie dla siebie sprzętu, który idealnie dopasowuje się do naszych potrzeb, jest czymś łatwym i przyjemnym.

Więcej pamięci do dyspozycji razem z OPPO

OPPO A12 dostępny będzie w dwóch konfiguracjach: 4 GB RAM + 64 GB ROM i 3 GB RAM + 32 GB ROM. Pamięć można będzie rozszerzyć kartą SD aż o 256 GB. Dzięki temu urządzenie świetnie obsłuży wszystkie podstawowe funkcjonalności, a użytkownik nie martwi się, że zabraknie w nim miejsca na pliki i aplikacje. Duża bateria o pojemności 4230 mAh, gwarantuje jeszcze więcej rozrywki – nawet do 14 godzin oglądania filmów bez przerwy. Napędzający smartfon ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P35 znacznie zmniejsza zużycie energii oraz pozwala cieszyć się grami i wideo bez opóźnień.

Oppo ZG 2021

Wzornictwo, które łączy w sobie wygodę i elegancję

OPPO A12 wyposażono w opływowy wyświetlacz 6,22” z funkcją ochrony wzroku, o rozdzielczości obrazu 1520×720, dzięki któremu można wręcz zanurzyć się w świecie rozrywki. Obecny w modelu filtr niebieskiego światła chroni wzrok i ogranicza zmęczenie oczu podczas grania w gry czy oglądania filmów na ekranie smartfona.
Inspiracją do stworzenia modelu OPPO A12 była sztuka cięcia diamentów. W rezultacie z tyłu telefonu umieszczono niezwykły, trójwymiarowy diamentowy wzór, który zmienia się w zależności od kąta patrzenia. Smartfon wyposażono ponadto w przycisk odblokowania telefonu na pomocą palca, a także, opartą na sztucznej inteligencji, funkcję odblokowywania telefonu za pomocą odczytu twarzy, która analizuje 128 punktów biometrycznych wizerunku użytkownika. Wystarczy przyłożyć palec lub spojrzeć w telefon – i gotowe. Ergonomiczny kształt i eleganckie, opływowe linie obudowy o wymiarach w stosunku 19:9 maksymalnie ułatwia obsługę jedną ręką, a dzięki niewielkiej wadze 165 gramów telefon wygodnie leży w dłoni. Smartfony będą dostępne w dwóch kolorach: czarnym i niebieskim.

OPPO ma coś dla fanów zdjęć i video

OPPO A12 ma dwa tylne obiektywy oparte na SI – główny aparat 13 MP + obiektyw z głębią ostrości 2 MP. Główny obiektyw 13 MP z funkcją zdjęć seryjnych i 6-krotnym cyfrowym zoomem pozwala uchwycić obrazy w wyższej rozdzielczości i ukazuje bogactwo detali. Z kolei obiektyw z głębią ostrości 2 MP gwarantuje głębię przydatną podczas tworzenia efektu rozmycia w Trybie portretowym, nadając twoim zdjęciom wyjątkowy charakter. W OPPO A12 znajdują się także dwa specjalne tryby do zdjęć portretowych i zbliżeń jedzenia/przyrody:

Style portretowe: Ta funkcja jest owocem analizy setek zdjęć portretowych wykonanych w 15 różnych stylach oraz badania preferencji estetycznych przeprowadzonych w różnych grupach użytkowników. Dzięki opcji Style portretowe jeszcze łatwiej stworzysz treść, która idealnie wpasowuje się w aktualne gusta dotyczące portretów i zdjęć filmowych.
Tryb Olśniewającego Koloru: wykorzystuje algorytm, który mapuje kolory na poziomie piksela, co pozwala uchwycić w kadrze bardziej żywe i naturalne barwy.
Przedni aparat 5 MP posiada stworzoną przez OPPO funkcję łatwej korekty niedoskonałości, która inteligentnie optymalizuje ustawienia podczas robienia selfie. Funkcja ta automatycznie wykrywa stan skóry, wiek, płeć i odcień cery i proponuje indywidualne rozwiązania dla różnych grup, aby uwypuklić unikalne piękno każdej osoby na zdjęciu.

Wielbiciele krótkich filmików znajdą w OPPO A12 inteligentny edytor wideo SoLoop, który w prostych krokach pomaga tworzyć wideo w profesjonalnej jakości przy pomocy filtrów kinematograficznych.

Czytaj dalej