iPhone 13 - kiedy premiera? Z plotek już wiele wiadomo!

29 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
iPhone 12 i iPhone 13
Źródło: Apple.com

Od wielu lat każdy nowy model z logiem nadgryzionego jabłka wzbudza emocje. Następca iPhone 12 podobno już czeka w blokach startowych.

Czy tego chcemy, czy nie na słowa Apple oraz iPhone, wielu ludziom zaczynają się szerzej otwierać oczy z zachwytu. Oczywiście, można znaleźć szereg przykładów, które pokażą, że konkurencja na rynku smartfonów oferuje podobne rozwiązania. Nawet część z nich funkcjonuje lepiej, ale status marki Apple na arenie międzynarodowej sprawia, iż najmniejsze plotki w tym zakresie, są czymś, o czym należy wspomnieć. Ubiegły rok dla całego sektora sprzętu i gadżetów elektronicznych był bardzo trudny. Problemy z dostawami chipów, przestoje w fabrykach i mniejsze zainteresowanie ludzi smartfonami z najwyższej półki, z pewnością odbiły się na całej branży. Jednak w tym roku Apple ma nadzieję, że sytuacja wróci do normy, a to oznacza kilka prawidłowości.

Premiera iPhone 13 już we wrześniu?

Jeśli mamy wrócić do tradycyjnego cyklu premier, to najnowsza generacja smartfonów od Apple powinna ujrzeć światło dzienne już we wrześniu 2021 roku. Prawdopodobnie w pierwszym lub drugim tygodniu tego miesiąca Apple zorganizuje konferencję, gdzie poznamy więcej szczegółów. Kolejne następstwa normalizacji oznaczają również pełną gamę modeli od wersji iPhone 13 mini, przez iPhone 13, odmianę Pro i na końcu Pro Max. Pojawiło się jeszcze kilka innych spekulacji, które fanów mogą ucieszyć, ponieważ zapowiada się wielki powrót.

Apple

Touch ID znowu obecny?

Jedną z najciekawszych plotek związanych z iPhone 13 jest powrót legendarnego przycisku Touch ID. Ze względu na to, że wersja 12 nie ma tego rozwiązania, ponieważ ekran kończy się niemal równo z krawędzią obudowy, spekuluje się, że Apple umieści go w ekranie. Ma być to dodatkowe zabezpieczenie dla użytkowników telefonu przed nieuprawnionym dostępem. Oczywiście nadal aktualne ma być odblokowywanie smartfona przy pomocy Face ID. Apple nadal plasuje tę formę, jako podstawę w rozpoznawaniu cech biometrycznych właściciela.

Nowatorski system w aparacie od Apple!

Apple zdaje sobie sprawę z tego, że jego klienci cenią sobie jakość zdjęć, ponieważ wykonują ich dużo. Co za tym idzie, iPhone 13 ma mieć wbudowany system stabilizacji obrazu z przesunięciem. Tego typu funkcja jest dostępna między innymi w profesjonalnych lustrzankach. Jej głównym zadaniem jest minimalizowanie ryzyka rozmycia zdjęcia przez jego przesunięcie. Oczywiście wszystko ma swoje konsekwencje, ponieważ dodatkowa opcja wiąże się bezpośrednio z jeszcze większą obudową obiektywów, jednak do tego trzeba się już przyzwyczaić.

Czytaj dalej