Dysk Google płatny od 1 czerwca? Sprawdź, jak oszczędzić pieniądze!

29 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Mobile
Google maps
Źródło: Pixabay.com

Od 1 czerwca 2021 roku Google wprowadza opłaty za korzystanie z opcji Zdjęcia na Dysku Google. Jeśli chcesz pobrać zdjęcia i uniknąć opłaty, czytaj dalej!

Trzymanie rzeczy w chmurze, to bardzo wygodne, z którego korzysta sporo osób. Aktualnie korzystanie z folderów na komputerze nie jest konieczne, jednak ten fakt chcą wykorzystać wielkie korporacje. Od 01 czerwca Google zamierza wprowadzić opłatę za korzystanie z miejsca na jego serwerach. Dlatego, można pobrać swoje zdjęcia i przenieść je w inne miejsce. Sama czynność zajmuje tylko chwilę, dlatego podpowiadamy, jak zrobić to szybko i skutecznie.

Zacznij od włączenia Google Zdjęcia

Oczywiście z punktu widzenia logiki do pobrania zdjęć potrzebne jest uruchomienie Google Zdjęcia. Gdy otworzy się biblioteka ze zdjęciami, można przejść do drugiego kroku, czyli wyboru zdjęć. Jeśli interesuje nas tylko kilka fotografii, wciskamy znacznik oraz klawisz Shift i wybieramy kolejne pozycje. Jako trzeci i ostatni krok, należy kliknąć w trzy kropki znajdujące się po prawej stronie. Tam znajduje się opcja pobierz. Po jej wybraniu zdjęcia powinny zacząć pobierać się na dysk komputera. Bardzo ważna wskazówka, tą metodą nie można pobrać wszystkich zdjęć na dysk.

rafa koralowa ocean nauka edukacja

Do pobrania wszystkich zdjęć potrzebujesz Google Takeout

Zgodnie z tym, co znajduje się powyżej, jeśli na dysku komputera mają znaleźć się wszystkie zdjęcia z folderu Google Zdjęcia, należy skorzystać z nieco innego rozwiązania. Z pomocą przychodzi funkcja Google Takeout, która pozwala na tworzenie kopii zapasowych. Po uruchomieniu tej opcji pojawi się lista usług Google, z których można zrobić kopię zapasową. Trzeba odnaleźć Google Zdjęcia i odznaczyć kwadrat. Optymalne zaznaczenie to: wybierz wszystkie dane z dysku. Wtedy Google samodzielnie podzieli zdjęcia na albumy, gdy wybór jest właściwy pora na dalsze działania. Klikamy przycisk następny krok.

Jedną z ostatnich czynności, jakie zostały, to wybranie opcji eksportowania, czy ma być ono cykliczne, a może jednorazowe. Na koniec wybieramy format, w jakim zdjęcia mają się pobierać, czyli jako zip oraz wielkość pliku. Tutaj rekomendujemy zastosowanie 2 GB, ponieważ powyżej tych wartości tradycyjny program do otwierania plików zip to zbyt mało. Po wszystkim następuje opcja pobierania i to wszystko.

Google nie usunie plików po 01 czerwca

Na koniec dobra informacja, ponieważ Google nie usunie zdjęć zgromadzonych na dysku po pierwszym czerwca. Jednocześnie opłata za korzystanie z pamięci w chmurze dotyczy tylko nowych plików. Więc pobieranie to jedna z opcji, jeśli po zmianach zdecydujemy się na umieszczenie wspomnień ze zdjęć w innej wirtualnej chmurze.

Czytaj dalej