Motoryzacja: elektryczny Fiat E-Ducato już dostępny!

29 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Moto
E-Ducato 2021 premiera Fiat
Źródło: media.stellantis.com

Motoryzacja cały czas ewoluuje i elektryczne auta dostawcze to nowość. Premiera E-Ducato, pierwszego w 100% elektrycznego Ducato już za nami!

Eric Laforge powiedział: „W przypadku E-Ducato chcieliśmy stworzyć nie tylko „zielony” samochód, ale także kompleksowe rozwiązanie w zakresie mobilności, charakteryzujące się wszechstronnością, niezawodnością, skutecznością i zrównoważonym rozwojem (zarówno pod względem dbałości o środowisko, jak i na poziomie ekonomicznym): krótko mówiąc, narzędzie pracy do rozwijania biznesu każdego Klienta z poszanowaniem zasad ekologii, model gotowy na każdą misję, bezkompromisowo ukierunkowany, aby stać się punktem odniesienia na rynku i oferować te same możliwości, co pojazdy z silnikami spalinowymi. Dzięki 400 konfiguracjom może zaspokoić potrzeby wszystkich profesjonalnych operatorów, od firm spedycyjnych czy budowlanych, po rzemieślników i dostawców usług komunalnych”.

Elektryczna motoryzacja z gwarancją?

Dzięki silnikowi elektrycznemu o maksymalnym momencie obrotowym 280 NM zapewniającym moc do 90 kW (około 122 KM) i przyspieszenie od 0 do 50 km/h w 5 sekund, E-Ducato może pochwalić się takimi samymi osiągami, jak wersje z silnikiem diesla.
Ponadto, E-Ducato jest wyposażony w szereg rozwiązań modułowych, począwszy od 2 różnych bloków baterii o wydajności 47 kWh i 79 kWh, najlepszych w swojej klasie pod względem zainstalowanej mocy elektrycznej i oferuje 4 różne opcji ładowania, 3 z nich dostępne już w momencie wprowadzenia modelu na rynek. Bateria 47 kWh zapewnia zasięg do 170 km w cyklu WLTP i do 235 km w cyklu miejskim. Natomiast w przypadku baterii 79 kWh odległość wzrasta do 280 km w cyklu WLTP, co odpowiada 370 km w cyklu miejskim. Ładowanie baterii wystarczające na pokonanie 100 km zajmuje nie więcej niż pół godziny. W tej kwestii warto również wspomnieć, że gwarancja baterii 70 kWh wynosi 10 lat lub 220 000 km oraz 8 lat/160 000 km dla wersji 47 kWh.

Nowy Fiat E-Ducato 2021

Dedykowana aplikacja mobilna

Dużą wagę przywiązano do szerokiego spektrum funkcjonalności, które można aktywować „zdalnie” obejmujących także My:Fleet Manager, nową usługę zarządzania flotą. Pierwsze 6 miesięcy korzystania z usługi zawarte jest w cenie pojazdu, jako specjalna promocja dla E-Ducato. Korzystając z platformy internetowej, menedżerowie flot mogą monitorować w czasie rzeczywistym główne zmienne dla każdego pojazdu należącego do floty, w tym przebieg, lokalizację i aktualizacje dotyczące przeglądów, harmonogram ładowania i wiele więcej. Wszystko to w celu poprawy wydajności i produktywności floty, obniżenia kosztów, zapobiegania ryzyku i zapewnienia bezpieczeństwa kierowcy, jak i samochodu.

Ponadto, występowanie w standardzie we wszystkich E-Ducato Mopar® Connect zapewnia szeroką gamę różnych usług, jak pomoc w razie wypadku lub awarii (urządzenie telematyczne, która wykrywa lokalizację pojazdu, zapewnia szybką i konkretną obsługę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu). W przypadku kradzieży pojazdu, system może go zlokalizować i uniemożliwić jego ponowne uruchomienie, co pozwoli na jego odnalezienie. Dzięki aplikacji mobilnej Uconnect LIVE można sprawdzić, czy drzwi zostały zamknięte, znaleźć miejsce parkowania i otrzymać powiadomienie, jeśli opuści miejsce, w którym został zaparkowany lub przekroczy ustawiony limit prędkości.

Czytaj dalej