Motoryzacja: znamy ceny modelu IONIQ 5!

28 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Moto
Hyundai Ioniq 2021 wygląd cena polska
Źródło: 1.hyundai.news

Całkowicie nowy IONIQ 5 wyceniono od 189 900 złotych. Elektryczna motoryzacja nadal trzyma cenę, choć widać trend spadkowy.

IONIQ 5 został zbudowany na podstawie dedykowanej platformy Hyundai Electric-Global Modular Platform (E-GMP), dzięki czemu posiada wyjątkowe proporcje z wydłużonym rozstawem osi, innowacyjne wnętrze oraz wysoką wydajność połączoną z możliwością ultraszybkiego ładowania i funkcją Vehicle-to-Load (V2L), a także zaawansowane funkcje łączności i wspomagania kierowcy. Takie nowatorskie rozwiązania to największa zaleta elektrycznego samochodu. Współczesna motoryzacja nadal potrafi zaskoczyć.

Klienci mogą wybierać silniki elektryczne

Jeszcze kilka lat temu osoba, która zdecydowała się na zakup samochodu elektrycznego, miała ograniczony wybór w kontekście wariantów zasilania. Dzisiaj na szczęście to się zmienia i jeszcze mocniej można dopasować samochód do swoich potrzeb.

Hyundai ioniq 2021 elektromobilność cena

IONIQ 5 jest dostępny z szeregiem różnych napędów elektrycznych, aby dopasować się do potrzeb każdego Klienta w zakresie mobilności, bez kompromisów w zakresie wydajności. Klienci mogą wybierać spośród dwóch opcji akumulatorów, 58 kWh lub 73 kWh oraz dwóch układów silników elektrycznych: podstawowego z silnikiem tylko z tyłu, albo opcjonalnego z silnikami z przodu i z tyłu. Wszystkie warianty zapewniają znakomity zasięg i osiągają prędkość maksymalną 185 km/h. Na szczycie gamy silników elektrycznych znajduje się opcjonalny napęd na wszystkie koła (4WD) w połączeniu z akumulatorem o pojemności 73 kWh, zapewniający łączną moc wyjściową 305 KM i moment obrotowy 605 Nm. Ta wersja może przyspieszyć od 0 km/h do 100 km/h w 5,2 sekundy.

Elektryczna motoryzacja potrzebuje szybkiego ładowania

Największą wadą samochodów elektrycznych jest ich czas ładowania. Aktualnie pod tym kątem samochody napędzane paliwami kopalnymi są zdecydowanie lepsze, jednak producenci proponują coraz nowocześniejsze rozwiązania. Dzięki ładowarce 350 kW IONIQ 5 może być naładowany od 10 procent do 80 procent w zaledwie 18 minut. Wystarczy pięć minut ładowania, aby uzupełnić energię wystarczającą na przejechanie 100 km. IONIQ 5 wspiera również aktywny tryb życia w zakresie mobilności elektrycznej, dzięki innowacyjnej funkcji V2L, która umożliwia Klientom swobodne używanie lub ładowanie dowolnych urządzeń elektrycznych, takich jak rowery elektryczne, skutery lub sprzęt kempingowy - w ruchu lub stacjonarnie. Czy takie rozwiązanie zwiększy zainteresowanie elektrycznymi modelami? Musimy poczekać na pierwsze wyniki sprzedaży.

Hyundai ioniq 2021 sylwetka design

Czytaj dalej