Ford Bronco - legendarna motoryzacja powraca!

27 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Moto
Ford Bronco 2021 produkcja
Źródło: Fordmedia.pl

Motoryzacja ma wiele ikon, które dla ludzi z benzyną we krwi są kultowe. Jedną z nich z pewnością jest Ford Bronco. Amerykański koncern rozpoczyna produkcję

Po 25 latach ten dostępny wyłącznie z napędem 4×4 SUV zjeżdża z linii montażowej w Michigan Assembly Plant, która przeszła modernizację o wartości 750 milionów dolarów i dodała 2 700 miejsc pracy, aby perfekcyjnie wykonać powierzone zadanie. Całkowicie nowe dwudrzwiowe i po raz pierwszy czterodrzwiowe modele Bronco są teraz w drodze do salonów Forda w całych Stanach Zjednoczonych. W 1965 roku Michigan Truck Plant — obecnie Michigan Assembly Plant — rozpoczęło produkcję emocjonującego i wszechstronnego terenowego SUV-a: oryginalnego Forda Bronco. Passa modelu trwała pięć generacji i zakończyła rynkową przygodę Bronco 12 czerwca 1996 roku. W tym 31-letnim okresie Ford wyprodukował ponad 1,1 miliona egzemplarzy tego samochodu.

– Wiemy, że fani czekali na Bronco – i jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy go przywrócić – powiedziała Suzy Deering, dyrektor ds. marketingu Forda. – A ten Bronco jest lepszy niż kiedykolwiek. Pozostajemy wierni dziedzictwu tego modelu, że poradzi sobie w każdym terenie. Wykorzystaliśmy także innowacyjny projekt Built Wild, trwałość i zaawansowane możliwości terenowe, aby Bronco był gotowy na każdą przygodę na łonie natury – dodała.

Pierwszy w historii czterodrzwiowy Bronco!

Nowy Ford Bronco 2021 jest kultowym przedstawicielem nowej marki Built Wild. W ramach tego projektu Ford będzie oferował samochody wyłącznie z napędem 4×4, gotowe na wszelkie wyzwania. Zbudowany z niezwykłą wytrzymałością, ten niesamowity pojazd z pewnością poradzi sobie w każdym terenie (G.O.A.T – goes-over-any-terrain). Dostępnych jest kilka różnych modeli, zaprojektowanych z myślą o różnych rodzajach przygód. Teraz kultowy model zjeżdża z linii w zakładzie montażowym Michigan. Całkowicie nowy dwudrzwiowy Bronco 2021 szóstej generacji i pierwszy w historii czterodrzwiowy model, są wysyłane do dilerów, a następnie do klientów, którzy rozpoczęli tę niesamowitą przygodę, składając rezerwacje jeszcze zeszłego lata.

Ford Bronco 2021 czterodrzwiowy

– Mamy najbardziej wykwalifikowaną kadrę roboczą w Ameryce, która pracuje w najnowocześniejszym zakładzie – powiedział John Savona, wiceprezes ds. produkcji i pracy – To bezkonkurencyjna kombinacja zaprojektowana tak, aby zapewnić naszym klientom wysokiej jakości, gotowy na wszystko, całkowicie nowy model Bronco.

Bronco powtórzy sukces Mustanga?

Najnowsze wcielenie Forda Mustanga to najpopularniejszy samochód sportowy na świecie. Opakowanie legendy motoryzacji w nieco nowszy projekt, przy jednoczesnym zachowaniu najważniejszych elementów modelu okazało się strzałem w dziesiątkę. Na pewno ważnym czynnikiem, który wpływa na dużą popularność akurat Forda Mustanga, jest jego cena. Za relatywnie niski budżet otrzymujemy spory samochód o zacięciu sportowym, który niemal każdym fragmentem kontynuuje to, co w poprzednich generacjach Forda Mustanga było najważniejsze. Ford Bronco może powtórzyć ten rynkowy sukces, ponieważ popularność modelu Bronco przed laty oraz moda na samochody z segmentu SUV może pomóc.

Czytaj dalej