Samsung stawia na nowy typ telefonów! W tym roku chce sprzedać 3 mln sztuk

27 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gadżety
Samsung Galaxy Fold
Źródło: Bloomberg

Smartfon 10 lat temu był prawdziwą rewolucją. Dzisiaj nie robią one na nikim większego wrażenia, dlatego pojawiła się nowa koncepcja. Składane telefony!

Gadżety z filmów fantastycznych coraz mocniej wchodzą do naszego świata. Miękkie ekrany, składane telefony, czy komunikowanie się przy pomocy hologramów, to dzieje się na naszych oczach. Choć początkowo wiele osób myślało, że moda na składane telefony, to tylko krótkotrwałe zainteresowanie, które minie z czasem, teraz widzimy, jak jest na serio. Okazuje się, że produkcją tego rodzaju sprzętów są zainteresowani najwięksi gracze, a jednym z nich jest koreański Samsung.

Gdzie tkwi przewaga składanego smartfona nad tradycyjnym?

To pytanie zależy przede wszystkim od naszych przyzwyczajeń, ponieważ dla jednych ludzi ekran w formie książki, może być mało funkcjonalny, a inni ludzie będą zadowoleni z większej powierzchni roboczej, którą później mogą schować do kieszeni. Prawda jest taka, że do każdej nowości można się przyzwyczaić i czasami dostrzega się jej zalety po czasie. Zapewne niewiele osób, które były przeciwnikami dotykowych ekranów, jest nimi do dziś. Podobnie z pewnością będzie ze składanymi telefonami. Współczesne smartfony bardzo szybko nabierają masy i szerokości, przez co stają się coraz mniej wygodne w użytkowaniu. Podzielenie ich na pół i złożenie, częściowo rozwiązuje ten problem.

Samsung Galaxy S21 ekran

Czy ten kierunek ma sens? Apple podobno też pracuje nad składakiem!

Jeśli dla kogoś wyznacznikiem trendów w branży gadżetów, smartfonów i szeroko pojętej elektroniki jest firma Apple, to mamy dla was ciekawostkę. Już kilka tygodni temu wspominaliśmy, że według doświadczonych analityków rynku, którzy mają dostęp także do informacji mniej jawnych, w najbliższym czasie na sklepowych półkach ma pojawić się składany model Apple. Niewiele na jego temat wiadomo, jedno jest niemal pewne, prace nad nim trwają. Więc jeśli taka firma, która w początkowym etapie zrewolucjonizowała branżę elektroniki, decyduje się na taki krok, z pewnością gra jest warta zainteresowania się tym tematem.

3 mln egzemplarzy Samsunga Galaxy Z Filp 3

Samsung ogłosił konkretny plan na wyprodukowanie dużej liczby takich telefonów. Już w II połowie roku koncern zaprezentuje najnowszy model – Galaxy Z Flip 3. Giganci z Korei liczą, iż tylko w tym roku najnowsze dziecko Samsunga znajdzie aż 3 mln właścicieli. Kolejne 4 mln urządzeń, jakie firma zamierza wprowadzić na rynek, to dotychczasowe modele z elastycznym wyświetlaczem. A to kolejna rewolucja w branży gadżetów, która przed nami. Jeśli składany smartfon, to za dużo, lepiej się trzymać, ponieważ w najbliższym czasie z pewnością pojawią się bardziej szalone gadżety! A i na koniec najważniejsze, premierę zaplanowano na koniec sierpnia 2021 roku!

Czytaj dalej