Samsung tworzy inkubatory z myślą o planecie

27 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Mobile
Samsung Inkubator 2021 dla Planety
Źródło: news.samsung.com

Samsung poza produkcją sprzętu elektronicznego zaangażował się również w poprawę życia na Ziemi. Dlatego pomaga w rozwoju sześciu startupów.

W tym roku Samsung postawił na ochronę zdrowia, zrównoważony rozwój miast oraz bioróżnorodność wraz z odpowiedzialną konsumpcją. Wszystko na podstawie zasad zrównoważonego rozwoju opracowanych przez ONZ. Dlatego jednym z najważniejszych obszarów jest dobre zdrowie i wysoka jakość życia. W ich osiągnięciu ma pomóc projekt Epsilot, którego celem jest zbudowanie katalogu obrazującego stany patologiczne serca lub innych organów człowieka. Podstawowymi typami danych będą modele 3D, dane diagnostyki obrazowej, dane numeryczne, filmy, zdjęcia czy modele analityczne. Informacje z katalogu będą dostępne na różnych platformach i urządzeniach – komputerach osobistych, smartfonach, tabletach czy dedykowanym sprzęcie VR/AR.

Z drugiej strony właściwie korzystanie z elektroniki może przyczynić się do wypracowania odpowiednich nawyków. Mogą one dotyczyć np. prawidłowej postawy, treningów fizycznych lub optymalnej diety, dlatego projekt Gyrache to startup o bardzo dużym znaczeniu. Jednym z pomysłów na większą aktywizację u ludzi jest stworzenie gry na podstawie rozszerzonej rzeczywistości, która pomoże zadbać o zdrowie.

Samsung wspiera miasta o niższym poziomie hałasu

Kolejnym bardzo ważnym aspektem są zrównoważone miasta, dlatego Samsung wspiera startup pod nazwą NOISEless, ponieważ zdaje sobie sprawę, jak ważne z punktu widzenia komfortu życia jest przebywanie w środowisku, w którym nie ma nadmiernej ilości dźwięków. W związku z tym w skład platformy mają wchodzić sensory Internetu Rzeczy, mierzące poziom natężenia dźwięku, które docelowo mają służyć użytkownikom do obserwowania sytuacji natężonego dźwięku i ich weryfikowania. The Terrace Samsung - telewizor

Dbanie o środowisko naturalne

Aktualnie bardzo dużym wyzwaniem dla ludzkości jest problem zanieczyszczenia planety. Z powodu nadmiaru spalin, dwutlenku węgla i innych szkodliwych gazów umiera na świecie masa ludzi. Dlatego tak istotny jest Whiff jako systemem pomiaru i predykacji zanieczyszczeń, uwzględniającym nasadzenia roślin o właściwościach filtrujących powietrze. Pomiar ten polega na instalacji czujników zanieczyszczenia na zewnątrz i wewnątrz obiektu. Na podstawie przeprowadzonej analizy powstaje projekt nasadzenia roślin, dostosowanych do zapotrzebowania otoczenia. Do inkubacji zakwalifikował się także projekt Eco Hub – przyjazny ekosystem e-handlu wspierający rolnictwo ekologiczne na poziomie podaży i popytu. Dzięki wykorzystaniu analityki oraz metody crowdfundingu, platforma ma przyczynić się do podnoszenia jakości i efektywności w obszarach rolnictwa profesjonalnego i amatorskiego.

Czytaj dalej