Transport może przypominać Internet? Tak uważa jeden z twórców aplikacji

26 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gadżety
Free Now i Tier łączą siły
Źródło: Pixabay.com

Transport publiczny nieustannie ewoluuje, dlatego poszukuje się rozwiązań na dostosowanie się do oczekiwań klientów. Internet i jego połączenie to cel.

Ekonomia, która polega na dzieleniu między siebie dóbr, zyskuje coraz więcej zwolenników. W tej sytuacji oczywiste wydaje się, że firmy poszukują sposobów na zarobienie na tym trendzie. Powstaje coraz więcej kampanii, które zachęcają do wynajmowania samochodów, hulajnóg i innych środków transportu na minuty, ponieważ używanie ich jako własności generuje koszty i ogranicza wykorzystanie pełnego potencjału sprzętu. Chociażby z tego powodu, że gdy stoi on nieużywany, ktoś inny mógłby z niego w tym czasie korzystać. Oczywiście wiele osób dostrzega też pewne zagrożenia, ponieważ prawo do własności, jest jednym z podstawowych praw każdego człowieka. Gdy rezygnujemy z niej dobrowolnie, stajemy się zależni od innych. Jednak trendów związanych z ekonomią prawdopodobnie nikt nie zatrzyma.

Internet połączył ludzi - czas na transport

Podstawową zaletą internetu jest to, że łączy on ze sobą ludzi na całym świecie niemal w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można zrobić wiele dobrego, ponieważ siła społeczności nadal jest ogromna. Zaczynają dostrzegać to firmy odpowiedzialne za transport, ponieważ jesteśmy świadkami dużej segmentacji rynku. Takie rozdrobnienie powoduje, że powoli niemożliwe staje się wypracowanie pozycji lidera w konkretnej branży. Istnieją usługi transportowe w formie komunikacji miejskiej, tradycyjnych korporacji taxówkarskich oraz innych podwykonawców, jak Uber czy Free Now. Do tego dochodzą ludzie odpowiedzialni między innymi za użyczenie, chociażby hulajnóg elektrycznych.

Zoom aplikacja mobilna internet ludzie

W tej sytuacji pojawił się pomysł, aby zacząć łączyć ze sobą usługi w ramach jednej aplikacji mobilnej. To ma dać z jednej strony większy wybór konsumentom, z drugiej strony pomaga wzmocnić pozycję na rynku, ponieważ w ramach jednego cyfrowego organizmu funkcjonuje kilka podmiotów. W ten sposób transport zacznie przypominać sieć połączeń znaną między innymi z Internetu.

Teraz zamówisz Taxi i wypożyczysz hulajnogę

Jeden z najnowszych pomysłów na wypracowanie silniejszej pozycji na rynku pochodzi bezpośrednio od operatora Free Now, który zajmuje się transportem ludzi na terenie Europy. Firma, za którą stoi Daimler i BMW postanowiła połączyć siły z Tier - firmą oferującą wynajem e-hulajnóg. "Tak samo jak kierowcy taxi są samodzielnymi przedsiębiorcami, którzy dzięki naszej platformie mogą zarabiać i pozyskiwać pasażerów, tak samo urządzenia transportu osobistego zewnętrznych partnerów mogą być dostępne w naszej aplikacji i tym samym poszerzać swoje kanały dotarcia do użytkowników" – wyjaśnia Krzysztof Urban, szef Free Now na Polskę.

Czytaj dalej