Windows 11 oficjalnie zaprezentowany! Co zmienił Microsoft?

25 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
Windows 11 premiera w 2022 roku
Źródło: Pixabay.com

Windows 11 to jedna z największych nowości roku. Dla miliardów użytkowników rzeczy zaprezentowane przez Microsoft będą szokujące!

Rynek elektroniki oraz wszelkiego rodzaju oprogramowań zawsze z dużą ciekawością patrzy na premiery największych graczy. Premiera najnowszego produktu Microsoftu, to z pewnością okazja do przyjrzenia mu się nieco bliżej. Jednak zanim kilka szczegółów, warto wspomnieć, że Windows 10 miał być ostatnią generacją tego oprogramowania. Jednak gigant ze Stanów Zjednoczonych zmienił zdanie i zaproponował kolejną generację. Niestety, zniknie kilka klasycznych rozwiązań, które był znakiem rozpoznawczym Windowsa przez wiele lat. W tej sytuacji miliardy osób muszą przyzwyczaić się do najnowszego rozwiązania.

Windows ma za sobą długą historię

Windows pojawił się na rynku w 1985 roku i jego pierwsza generacja to było jedynie przedłużenie tego, co można było znaleźć w MS-DOS. Dalej historia tego produktu była pełna lepszych i słabszych wariacji popularnych okienek. Choć początki to przede wszystkim wspomniana wyżej nakładka, tak kolejne generacje były już dużo lepsze i można powiedzieć, że zyskały one miano kultowych. Windows 95 i Windows 98 były początkiem nowożytnej ery dla marki. Każdy z pewnością słyszał również o Windowsie 2000, czy jednej z najbardziej popularnych w swoim czasie wersji Windows XP. Dotychczas ostatnią wersją był Windows 10.

Windows 10 na telefonie

Zmienia się położenie przycisku "Start"

Jedną z największych zmian, jakie spotkamy podczas korzystania z Windows 11, jest zmiana położenia przycisku "Start". Chociaż pasek z podstawowymi narzędziami, czy funkcjami nadal znajduje się w tym samym miejscu, ułożenie poszczególnych ikon przypomina bardziej te znane z MacOS. Większość rzeczy skumulowana jest bardziej w centralnej części. Dobrą i ważną informacją dla użytkowników są aktualizacje. Microsoft zapowiedział, że teraz wszelkiego rodzaju modyfikacje będą zdecydowanie szybciej, a co za tym idzie w mniejszych partiach. Dlatego sama aktualizacja zajmie mniej czasu.

Znamy przybliżoną datę premiery Windowsa 11

Oficjalna prezentacja bardzo często oznacza, że dostępność dla wszystkich użytkowników pojawi się za jakiś czas. W tym przypadku będzie to około pół roku oczekiwania na Windowsa 11, ponieważ według informacji umieszczonych na stronie producenta, pierwsze ogólnodostępne aktualizacje pojawią się na początku 2022 roku. W tej sytuacji każdy, kto chce przetestować możliwości okienek, musi jeszcze poczekać.

Czytaj dalej