Realme Smart TV Full HD 32” - najtańszy telewizor na rynku?

25 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
Realme Smart TV 2021
Źródło: Realme

Niemal każdy zgodnie podkreśla, że wszystko w naszym życiu drożeje. W tej sytuacji poszukiwanie oszczędności w sprzęcie wydaje się sensowne. Jaki Smart TV kupić?

Ludzie oglądają coraz mniej telewizji, jednak nadal z dużą chęcią kupują telewizory. Wynika to przede wszystkim z tego, że obecnie telewizor służy do czegoś więcej, niż oglądania sieci kablowej lub naziemnej. Jest stacjonarnym urządzeniem, które łączy w sobie różne funkcje, tylko po to, żeby zapewniać rozrywkę na możliwie wysokim poziomie. Aktualnie jakość obrazu, sprawność obliczeniowa i mnogość funkcji mogą wręcz szokować. Jednak brakuje nieco sprzętu budżetowego, który zadowoli klientów o nieco mniej zasobnym portfelu lub po prostu doceniających współczynnik jakości do ceny.

Telewizory rosną, a wraz z nimi oczekiwania

Smart TV stało się na tyle popularne, że trudno wyobrazić sobie obecnie inny telewizor. Okazuje się, że z roku na rok klienci oczekują coraz większych przekątnych obrazu. Co za tym idzie telewizory Realme Smart TV Full HD 32” wydają się wręcz mikroskopijną propozycją. Oczywiście istnieje zjawisko, które bardzo dobrze znają sprzedawcy elektroniki. Ludzie przed zakupem mocno obawiają się, czy przypadkiem wielkość telewizora nie jest zbyt duża w stosunku do pomieszczenia. Ostatecznie po ustawieniu go w pokoju lub salonie dochodzą do wniosku, że można było kupić zdecydowanie większy egzemplarz. W tej sytuacji propozycja Realme wydaje się śmieszna, jednak może ona spełnić oczekiwania klientów, ponieważ nie każdy oczekuje niemal kinowego ekranu, na którym widać niemal wszystkie szczegóły.

Pilot do Smart TV

Telewizor Smart TV w rozsądnej cenie

Realme Smart TV Full HD 32” dysponuje, jak wskazuje nazwa matrycą o przekątnej 32 cali, która wyświetla obraz w rozdzielczości FullHD. Ekran prezentuje treści w formacie 16:9 przy 85% pokryciu palety barw NTSC, a także szerokich kątach widzenia wynoszących 178 stopni. Telewizor wyposażono w cztery głośniki stereo o łącznej mocy 24W, zapewniające także obsługę technologii Dolby Audio. Na pokładzie znajdzie się także miejsce dla czterordzeniowego układu ARM od MediaTek, wspieranego przez 1 GB RAM, a na dane otrzymujemy 8 GB pamięci flash. Cena za ten model telewizora to niespełna tysiąc złotych! Niestety istnieje pewien problem, aktualnie model ten można kupić jedynie w Indiach. Jednak istnieje spora szansa, że również zobaczymy go na rynku europejskim. Jeśli tak będzie to Realme przebojem podbije kolejny segment elektroniki. Wcześniej smartfon Realme GT ma wszelkie predyspozycje do bycia pogromcą flagowców konkurencji z Azji i USA.

Czytaj dalej