Nauka wytypowała 29 planet, na których może istnieć życie!

25 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Nauka
Nauka wytypowała 29 planet do obserwacji przez kosmitów
Źródło: Pixabay.com

Poszukiwanie obcych cywilizacji, które chcą nawiązać z Ziemianami kontakt, nadal fascynuje naukowców. Dlatego eksperci ze świata nauki wytypowali 29 planet.

Sytuacja, w której obca cywilizacja decyduje się nawiązać kontakt z Ziemianami, przybywa na naszą planetę i dokonuje masakry, to najbardziej rozpowszechniony scenariusz filmów rodem z Hollywood. Nieco bardziej pokojowe wersje świadczą o dobrych intencjach popularnych kosmitów. Aktualnie brakuje jednoznacznego dowodu na to, że w naszym sąsiedztwie mieszkają inteligentne formy życia. Co prawda wielu mieszkańców różnych państw informuje o zwiększonej intensywności obserwacji UFO, jednak nie można łączyć ze sobą tych dwóch zjawisk. Amerykański skrót UFO odnosi się do niezidentyfikowanego obiektu latającego. Może on być wytworem ludzkich rąk, ale nie musi. Równie dobrze może być pojazdem obcych cywilizacji.

Nauka wysyła komunikaty w kosmos

Ludzkości brakuje pewności, że jesteśmy sami we wszechświecie, dlatego jako społeczność zdecydowaliśmy się na wysyłanie komunikatów, które mogą być godnym świadectwem dla naszej cywilizacji. Mowa tutaj nawet o specjalnej mapie, która wyryta na złotej płytce pojawiła się na pokładzie jednej z satelit badawczych. Co ciekawe poza samym wysyłaniem komunikatów, mamy również całe grupy naukowców, które zajmują się nasłuchiwaniem z sygnałów z przestrzeni kosmicznej. W historii prowadzonych badań udało się wychwycić kilka odgłosów, które do dzisiaj budzą kontrowersje, ponieważ zabrakło jednoznacznego stanowiska, skąd mogą wspomniane dźwięki pochodzić.

Kosmos nauka astronomia ziemia

Kontakt z obcymi cywilizacjami może być niebezpieczny!

Między innymi fizyk teoretyczny Stephen Hawking uważał, że kontakt ludzkości z obcą cywilizacją może być niebezpieczny dla Ziemian. Zakłada się, że jeśli obca cywilizacja gdziekolwiek w kosmosie nawiąże z nami kontakt i zechce odwiedzić niebieską planetę, będzie o wiele bardziej zaawansowana technologicznie od nas. W związku z tym takie spotkanie cywilizacji może oznaczać dla nas konieczność podporządkowania się silniejszej rasie.

29 planet potencjalnie nadaje się do zamieszkania

Mimo tego, że poszukiwanie obcych cywilizacji nie przynosi wielkich efektów, nauka podejmuje szereg prób. Po pierwsze wytypowano 29 planet, z których potencjalnie mogą obserwować Ziemię kosmici. "Jednym ze sposobów znajdowania planet jest blokowanie przez nie części światła gwiazdy macierzystej – powiedziała "The Guardian" Lisa Kaltenegger, dyrektor Instytutu Carla Sagana na Cornell University i współautorka artykułu. - Zastanowiliśmy się, dla kogo sami byśmy byli obcymi, gdyby ktoś patrzył? Wbrew pozorom nie ma tak wielu planet, skąd można by w prosty sposób dostrzec naszą planetę podczas jej ruchu obiegowego - dodaje badaczka.

Czytaj dalej