Google otwiera stacjonarny sklep! Co możesz w nim kupić?

25 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
Google sklep Nowy Jork
Źródło: Google.com

Gdy cały świat przenosi się do wirtualnej rzeczywistości, ponieważ Internet daje zdecydowanie więcej możliwości, Google postanawia otworzyć fizyczny sklep.

Od wielu lat wiadomo, że największe firmy na świecie podążają pod prąd rynkowych trendów lub same tworzą modę, która pojawia się si w całej branży. Przykładów na świecie można znaleźć mnóstwo. Od pierwszej fabryki samochodów na masową skalę Henrego Forda, po sieć restauracji typu fast food od Mc Donald's po szeroką gamę sklepów e-obuwie, gdzie ich fizyczne odpowiedniki w galeriach są bardzo ciekawym przeżyciem. To pokazuje, że są sytuacje, w których całkowita rezygnacja ze stacjonarnej placówki wydaje się biznesowym błędem, ponieważ ludzie doceniają, że mogą pewne produkty zobaczyć i dotknąć. Jednak w przypadku takich usług, jakie proponuje klientom Google stworzenie sklepu w mieście wydaje się irracjonalne. A jednak amerykański gigant zdecydował się na takie posunięcie i to z sukcesem.

Testowanie urządzeń Google w warunkach domowych

Nie w każdej sytuacji przetestowanie produktu odpowiada warunkom, w jakich faktycznie z niego skorzystamy. Doskonałym przykładem są wszelkie urządzenia AGD, które w sklepie stoją jako produkty wyłączone. Raczej w żadnym punkcie sprzedaży przed zrobieniem zakupu pralki, nie można w niej zrobić prania. W przypadku elektroniki jest trochę inaczej, dlatego Google postanowiło zbudować bardzo przytulny sklep. Do dyspozycji klientów przeznaczono specjalistyczne pokoje, które mają odpowiadać temu, co spotkamy w mieszkaniu lub w domu jednorodzinnym. W tej sytuacji ludzie dużo lepiej rozumieją, czy konkretny produkt z gamy Google jest im faktycznie potrzebny.

Zgodnie z pewnymi trendami, które panują w branży do zbudowania wnętrza sklepu wykorzystano niemal wyłącznie ekologiczne materiały. Troska o środowisko naturalne ze strony Google jest bardzo duża, dlatego taki zabieg jest w zupełności naturalny i może mieć znaczenie dla potencjalnych klientów placówki.

Sklepy stacjonarne Google rosną

Google Store Chelsea jest obecnie jedną z ponad 200 placówek handlowych na całym świecie, które otrzymały LEED Platinum – najwyższy możliwy certyfikat w ramach Environmental Design.Nie tylko salon testów i pokaz możliwości wykorzystania materiałów ekologicznych – sklep będzie również oferować wsparcie techniczne. Użytkownicy sprzętów od Google’a na miejscu mogą liczyć na pomoc i skorzystać z naprawy urządzenia. Dodatkowo Google Store Chelsea będzie również oferować regularne wydarzenia i warsztaty, dzięki którym odwiedzający będą na bieżąco z nowinkami technologicznymi.

Czytaj dalej