Samsung wprowadza na rynek smart monitory - rozrywka na nowym poziomie!

25 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
Źródło:

Samsung od wielu lat robi wszystko, żeby być liderem technologii na świecie w różnych obszarach. Jednym z nich mają być telewizory i monitory z serii smart

Nowa seria monitorów obejmuje 43-calowy model M7 potrafiący wyświetlać obraz w rozdzielczości UHD oraz designerski model M5, który dostępny będzie w rozmiarach 24, 27 i 32 cale. Seria Smart Monitor została wprowadzona na rynek w listopadzie 2020 roku i jako pierwsza na świecie oferowała monitory typu „do-it-all”. Urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o współczesnych firmach, środowiskach akademickich i konsumentach, którzy pracują, uczą się i spędzają czas wolny w domu. Monitory zostały wyposażone m.in. w aplikacje do obsługi multimediów, wbudowane głośniki i pilota zasilanego energią słoneczną.

Ulepszony asystent głosowy!

Monitory wyposażone są także w szereg nowych funkcji. TV Plus zapewnia różnorodne, darmowe treści na żywo i na żądanie, bez konieczności pobierania czy zapisywania się do usługi. Universal Guide natomiast rekomenduje treści w oparciu o analizę preferencji i wzorców oglądania przez użytkownika w popularnych aplikacjach, takich jak Netflix, Prime Video i innych. Ulepszony został także asystent głosowy, dzięki któremu będzie można korzystać nie tylko z Bixby, ale także z innych asystentów głosowych, takich jak Google Assistant i Amazon Alexa. W czerwcu zaktualizowana zostanie także funkcja zdalnego dostępu do „PC on Screen”, która umożliwi prostą i bezpieczną łączność między Smart Monitorem a zewnętrznymi komputerami PC.

Samsung Smart Monitor 2021

Samsung wprowadza pilota na energię słoneczną

W ramach długoterminowego programu zrównoważonego rozwoju firmy Samsung 43-calowy M7 wyposażony jest w pilota all-in-one wykonanego z plastiku pochodzącego z recyklingu i zasilanego energią słoneczną. Pilot może być ładowany światłem słonecznym lub sztucznym oraz poprzez USB-C. Ponadto, piloty pozostałych modeli zostały częściowo wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

Szerokie możliwości konfiguracji

Wykorzystując te same funkcje, co w pierwszej generacji, linia Samsung Smart Monitor zapewnia liczne opcje łączności zarówno dla komputerów PC, jak i smartfonów. Użytkownicy mogą podłączyć swoje osobiste urządzenia mobilne za pomocą Tap View, Mirroring lub Apple AirPlay 2. Monitor obsługuje także rozwiązanie Samsung DeX, które zapewnia jeszcze lepsze doświadczenia w pracy z monitorem poprzez połączenie go z urządzeniem mobilnym. Wyświetlacz obsługuje również usługę Microsoft365[4], umożliwiając użytkownikom przeglądanie i edytowanie dokumentów oraz wygodne zapisywanie ich w chmurze nawet bez połączenia z komputerem, dzięki wbudowanemu Wi-Fi. Smart Monitor oferuje również wiele portów, w tym port USB typu-C, porty USB i Bluetooth 4.2. Wyświetlacz może również w pełni zastąpić centrum rozrywki z możliwością dostępu do treści OTT i strumieniowego przesyłania ulubionych filmów i programów z Netflix, HBO i YouTube, nawet bez połączenia z komputerem lub urządzeniem mobilnym.

Czytaj dalej