Samsung Galaxy A52 5G, czy warto dać nieco więcej od konkurencji?

25 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Recenzje
Samsung Galaxy A52 5G
Źródło: news.samsung.com

Samsung przyzwyczaił rynek do tego, że należy do ścisłej czołówki producentów elektroniki na świecie. Flagowe modele zdobywają mnóstwo nagród, a co z innymi?

Zakup smartfona w ostatnim czasie jest dużo większym wydatkiem niż jeszcze w 2019 roku. Czynników, które mają wpływ na taki rozwój sytuacji jest przynajmniej kilka, dlatego coraz więcej osób poszukuje korzystnej relacji jakości do ceny. Na szczęście również w tym aspekcie, szczególnie dla sympatyków Samsunga ten producent ma sporo do zaoferowania. Czy warto wydać nieco więcej w porównaniu do konkurencji?

Aparat fotograficzny, a właściwie aparaty

Dzisiaj już trudno mówić tylko o jednym aparacie fotograficznym, ponieważ niemal wszystkie smartfony oferują więcej niż jeden obiektyw. Jednak przechodząc do rzeczy, w Samsungu Galaxy A52 5G znajdziemy dobrej klasy sprzęt, ponieważ do dyspozycji oddano 64 Mpix, co jest zadowalającym wynikiem, jak na główny aparat. Zdjęcia wychodzą tak, jak Samsung zdążył już nas do tego przyzwyczaić. Czyli wszystko działa niemal idealnie, jasność i głębia kolorów, są odpowiednie. Pozostaje tylko mieć drobną sugestię na przyszłość, żeby jakość koloru skóry była nieco bardziej neutralna, przez co naturalna. Jeśli chodzi o przedni aparat, tutaj producent zaproponował 32 Mpix, które również radzą sobie całkiem dobrze z odzwierciedlaniem kolorów.

Wytrzymała obudowa, to znak rozpoznawczy

Stopień ochrony obudowy jest na bardzo dobrym poziomie, biorąc pod uwagę cenę Samsunga A52 5G. W dłoni trzymamy stosunkowo ciężki, bo ważący 189 gramów telefon, który ma matowe plecki i certyfikat IP67, z którego najczęściej rezygnuje się w momencie projektowania obudowy. Uwagę przyciąga również metalowa ramka wokół całego smartfona. Całość jest bardzo solidna i można odnieść wrażenie, że mamy w dłoni model przynajmniej o pół stopnia droższy. Pojawiło się również gniazdo na słuchawki 3,5 mm, a także port USB C.

Samsung A52 5G

Wydajność i płynność użytkowania na plus

Jedną z najbardziej irytujących rzeczy, jakie możemy spotkać w smartfonie są zacinanie się i brak płynności w działaniu. Na szczęście Samsung A52 5G mimo że jest budżetowym sprzętem, trzyma poziom do jakiego zdążył nas przyzwyczaić producent. Wiadomo, że spojrzenie przez pryzmat droższych modeli, może wykazać pewne niedociągnięcia, ale to nie znaczy, że jest źle. Po prostu należy mieć świadomość, że niższa cena nie bierze się z nikąd, a co za tym idzie producent musi iść na pewne kompromisy. Ogólnie Samsung A52 5G to solidnie wykonany i dobrze zaprojektowany model, który wyróżnia się między innymi dobrą jakością wykonania na tle konkurencji.

Czytaj dalej