Samsung Galaxy S21 Ultra 5G: najnowsze aparaty w ofercie

25 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gadżety
Samsung Galaxy S 21
Źródło: news.samsung.com

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G został wyposażony w najbardziej zaawansowany technologicznie, profesjonalny system aparatów spośród urządzeń Samsung.

Samsung zaprezentował dziś smartfon Galaxy S21 Ultra 5G – flagowe urządzenie, które przesuwa kolejne granice tego, co można zrobić, korzystając ze smartfonu. Model Galaxy S21 Ultra 5G zapewnia jeszcze lepsze wrażenia z użytkowania, dzięki zaawansowanemu, profesjonalnemu systemowi aparatów i najjaśniejszemu, najbardziej inteligentnemu wyświetlaczowi. Dodatkowo, dzięki wprowadzeniu po raz pierwszy do serii Galaxy S możliwości korzystania z popularnego rysika S Pen urządzenie to wynosi produktywność i kreatywność na jeszcze wyższy poziom.

– Galaxy S21 Ultra 5G to kolejny przykład wprowadzania znaczących innowacji, które mają zapewnić użytkownikom spersonalizowane doświadczenia, wzbogacające ich życie i umożliwić wyrażanie siebie. – powiedział TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business w firmie Samsung Electronics. Biorąc pod uwagę, że w obecnych czasach technologia stała się nieodzownym elementem naszego życia, chcieliśmy zrobić kolejny krok naprzód, przesuwając granice możliwości smartfonów.

Model Galaxy S21 Ultra 5G otwiera najnowszy rozdział w dziesięcioletniej historii urządzeń serii Galaxy S, które dostarczają pionierskich i innowacyjnych rozwiązań. Został on stworzony dla użytkowników, którzy oczekują rozwiązań technologicznych na najwyższym poziomie.

Innowacje zamknięte w designerskiej formie, która przyciąga wzrok

Serię Galaxy S21 5G charakteryzuje nowy, odważny styl, który odróżnia ją od innych smartfonów. Wprowadzono w niej całkowicie nową obudowę aparatu, która płynnie wtapia się w metalową ramkę urządzenia, nadając mu elegancki, oryginalny wygląd. Galaxy S21 Ultra 5G jest dostępny w kolorach Czarnym oraz Srebrnym w wyszukanym, matowym wykończeniu.

Galaxy S21 Ultra 5G to największy model serii Galaxy S21 5G. Został wyposażony w 6,8-calowy wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X[2], który jest najbardziej inteligentnym wyświetlaczem spośród dotychczas oferowanych przez Samsung. Po raz pierwszy w jednym urządzeniu połączono dwa rozwiązania – wyświetlacz Quad HD+ i częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Aby zapewnić najlepszą jakość obrazu przy optymalizacji zużycia energii oraz możliwość wydłużenia żywotności baterii, częstotliwość odświeżania ekranu dostosowuje się do wyświetlanych treści w zakresie od 10 Hz do 120 Hz. W porównaniu z modelem Galaxy S20, nowy smartfon Galaxy S21 Ultra 5G oferuje o 25% jaśniejszy obraz o maksymalnej jasności 1500 nitów, co sprawia, że jego ekran jest najjaśniejszy spośród dotychczasowych modeli Galaxy. Dzięki ulepszonemu o 50% współczynnikowi kontrastu zapewnia krystalicznie czyste, wciągające obrazy, nawet gdy korzystamy z niego w pełnym, dziennym świetle. Ponadto, podobnie jak w modelach Galaxy S21 5G i Galaxy S21+ 5G, wyświetlacz Galaxy S21 Ultra 5G dba o wzrok użytkowników automatycznie dostosowując filtr niebieskiego światła w zależności od pory dnia, oglądanych treści i pory dnia.

Większe możliwości, najlepszy w swojej klasie aparat

Galaxy S21 Ultra 5G oferuje najbardziej zaawansowany spośród urządzeń Galaxy system profesjonalnych aparatów, które pozwalają uchwycić zapierające dech zdjęcia w jakości studyjnej w różnych warunkach oświetleniowych. Fotografowanie i edycję zdjęć ułatwia zestaw narzędzi, wzbogaconych o funkcje opierające się na sztucznej inteligencji, które podnoszą jakość każdego ujęcia.

Model został wyposażony w poczwórny tylny aparat (ultraszerokokątny, szerokokątny i dwa teleobiektywy), który zawiera nowy pro sensor 108 MP, umożliwiający uchwycenie 12-bitowych zdjęć w jakości HDR z 64-krotnie bogatszym kolorem i ponad trzykrotnie szerszym zakresem dynamiki[3]. Po raz pierwszy, korzystając ze smartfonu Galaxy, można wykonywać ujęcia w 4K przy 60 kl./s wszystkimi obiektywami, w tym czterema obiektywami przednimi i tylnymi, dzięki czemu można także dokonać zmiany perspektywy, nie zmieniając jakości zdjęcia. Ponadto, dzięki możliwości zapisu obrazu w 12-bitowym pliku RAW, użytkownikom nie umknie żaden szczegół podczas edycji zdjęć.

Model Galaxy S21 Ultra 5G pozwala korzystać ze stukrotnego Space Zoomu[4] napędzanego przez pierwszy w historii system podwójnego teleobiektywu Samsung, posiadającego jeden trzykrotny teleobiektyw optyczny oraz jeden dziesięciokrotny, oba wyposażone w podwójną fotodiodę (2PD). Dzięki tym rozwiązaniom, uchwycenie ostrych ujęć staje się proste, niezależnie od tego, jaka odległość dzieli fotografującego od miejsca akcji.

Samsung Galaxy S 21 - aparat

Galaxy S21 Ultra 5G oferuje także ulepszony czujnik Bright Night, który stanowi największe z dotychczasowych osiągnięć Samsung w zakresie zdjęć wykonywanych przy słabym oświetleniu. Dysponując także ulepszonym Trybem Nocnym, redukcją szumów oraz technologią 12 MP Nona-binning, można szybko wykonać najtrudniejsze zdjęcia, przedstawiające np. słabo oświetlone pomieszczenie lub krajobraz nocą, w doskonałej jakości.

Inteligentne, superszybkie połączenia między urządzeniami

Galaxy S21 Ultra 5G kontynuuje tradycję Samsung w zakresie dostarczania pionierskich technologii, takich jak Ultra-wideband (UWB), ale tworzy także nowe możliwości w zakresie łączności, które zmienią sposób interakcji między urządzeniami.

Użytkownicy Galaxy S21 Ultra 5G oczekują, że flagowy smartfon stworzy im wyjątkowe możliwości do wyrażania siebie i zapewni większą wydajność. Dlatego, po raz pierwszy w historii serii Galaxy S, Samsung, wykorzystując technologię Wacom, zaimplementował możliwość korzystania w modelu Galaxy S21 Ultra 5G z rysika S Pen.[5] Korzystając z Galaxy S21 Ultra 5G, użytkownicy otrzymają możliwość rysowania, pisania, edycji zdjęć oraz podpisywania dokumentów. Zastosowane rozwiązania pozwalają na korzystanie z dotychczas posiadanego rysika S Pen, dołączonego do Galaxy Note lub Galaxy Tab. Można także kupić rysik S Pen wraz z kompatybilnym etui.

Samsung Galaxy S21 ekran

Model Galaxy S21 Ultra 5G jest pierwszym smartfonem obsługującym Wi-Fi 6E. Zapewnia to większą przepustowość i czterokrotnie szybsze połączenie internetowe, pozwalając na streaming oraz błyskawiczne dzielenie się treściami. Dzięki hiperszybkim i zapewniającym ultraniskie opóźnienia rozwiązaniom 5G[7], Galaxy S21 Ultra 5G to idealne urządzenie do szybkiego pobierania plików wideo, prowadzenia płynnych wideokonferencji oraz streamingu.

Zastosowane w modelach Galaxy S21 Ultra 5G oraz Galaxy S21+ 5G rozwiązania ultraszerokopasmowe (UWB) sprawiają, że w niedługim czasie użytkownicy będą mogli wykorzystać swoje urządzenia np. do automatycznego otwierania drzwi auta, bez konieczności wyjmowania kluczyków z kieszeni. Możliwości ultraszerokopasmowe modeli Galaxy S21 Ultra oraz Galaxy S21+, pozwalają także na korzystanie z wyszukiwarki AR, aby pozostawiać wirtualne wiadomości informujące innych użytkowników smartfonów Galaxy o potrzebie pomocy w poszukiwaniu zagubionego przedmiotu.

Z kolei, korzystając z opcji SmartThings dla Android Auto™, możliwe jest wykorzystanie smartfonu serii Galaxy S21 5G do kontroli urządzeń pozostawionych w domu z dowolnego miejsca. Połączenie Galaxy S21 Ultra 5G z autem kompatybilnym z systemem Android Auto, umożliwia użytkownikom włączenie światła przy wejściu do domu lub nawet podniesienie temperatury termostatu przed powrotem z pracy.

Ponadto, w celu zapewnienia użytkownikom nieprzerwanych, długotrwałych połączeń w obrębie całego ekosystemu powiązanych ze sobą urządzeń, Galaxy S21 Ultra 5G został wyposażony w technologię Dual Bluetooth®, która pozwala na łatwe sparowanie wielu urządzeń i zarządza zużyciem energii tak, by zapewnić długą żywotność baterii.

Wydajność działania oraz ochrona, na które możesz liczyć

Przełomowy aparat, wyświetlacz oraz rozwiązania związane z łącznością zastosowane w modelu Galaxy S21 Ultra 5G, są napędzane przez najbardziej zaawansowany technologicznie procesor spośród stosowanych dotychczas w urządzeniach Galaxy. Pozwala on osiągnąć większą prędkość, dokonywać zaawansowanych obliczeń i zwiększa wydajność. A kiedy bateria się wyczerpie, model Galaxy S21 Ultra 5G można naładować do poziomu 50% poziomu w zaledwie 30 minut.

Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek, smartfony są nieodłącznym elementem naszego życia, dlatego również ochrona wrażliwych danych jest tak istotna. Bezpieczeństwo w serii Galaxy S21 5G zapewnia Knox Vault – platforma bezpieczeństwa firmy Samsung działającą na poziomie procesora (SoC). Knox Vault łączy ochronę na poziomie procesora z bezpieczną pamięcią, zapewniając nowy poziom bezpieczeństwa.

Galaxy S21 Ultra 5G wyposażono również w narzędzie, które pozwala na monitorowanie i ochronę prywatności użytkowników. Mogą oni w bezpieczny sposób usunąć ze zdjęć i plików wideo metadane dotyczące lokalizacji, zanim zdecydują się na ich udostępnienie. Nowa funkcja Private Share umożliwia także kontrolę nad dostępem do treści, które dzielone są z innymi użytkownikami, a także określenie czasu, przez jaki będą one dla nich dostępne.

Lokalna dostępność

Od 29 stycznia 2021 roku model Galaxy S21 Ultra 5G będzie szeroko dostępny w sprzedaży w dwóch kolorach z luksusowym matowym wykończeniem:

Srebrnym: model 128 GB z pamięcią RAM o pojemności 12 GB, model 256 GB z pamięcią RAM o pojemności 12 GB lub model 512 GB z pamięcią RAM o pojemności 16 GB
Czarnym: model 128 GB z pamięcią RAM o pojemności 12 GB, model 256 GB z pamięcią RAM o pojemności 12 GB lub model 512 GB z pamięcią RAM o pojemności 16 GB

Czytaj dalej