HBO GO MAX zadebiutuje w Polsce już jesienią

25 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Premiery
HBO GO
Źródło: Pexels.com

Premiera HBO GO MAX w Polsce zapowiedziana jest na jesień tego roku. Co dostają fani filmów i seriali?

Coraz więcej osób, które muszą poczekać na wizytę w kinie, zwraca swoją uwagę na platformy, które oferują szereg seriali oraz filmów. Najpopularniejsze propozycje na rynku to Netflix i HBO GO MAX. Każda z tych usług ma swoich zwolenników i przeciwników. Jest grupa osób, która aktywnie korzysta z tych dwóch stron. Co czeka nas w czasie premiery?

Ile miesięcznie zapłacimy za HBO GO MAX

Z reguły zwiększenie zakresu usług wiąże się bezpośrednio ze wzrostem ceny. Dlatego istnieje dość duże ryzyko, że pojawienie się na polskim rynku HBO GO MAX wymusi większe opłaty. Aktualnie koszt za HBO Now to około 25 złotych miesięcznie. W Stanach Zjednoczonych miesięczny wydatek to blisko 15 USD. Nie do końca wiadomo, jak zachowa się amerykański gigant na polskim rynku.

Zwiększy się liczba dostępnych katalogów?

Jest również niemal pewne, że premiera HBO GO MAX będzie miało więcej katalogów, co za tym idzie, dzięki czemu więcej pojawi się filmów i serialów na licencji oraz oryginalne produkcje, a także seriale. W ten sposób wszystko powinno być bardziej atrakcyjne dla potencjalnych użytkowników. Czy w ten sposób będzie to realna konkurencja dla Netflixa? Czas pokaże, musimy poczekać do jesieni.

HBO premiery seriali 2021 The Nevers

Premiera na całym świecie w tym samym czasie

Zgodnie z informacjami dostępnymi w sieci można dowiedzieć się, że HBO GO MAX zaoferuje ludziom możliwość oglądania filmów i seriali w tym samym momencie na całym świecie. Również porównywalnie do tego, co znamy już z Netflixa. Jednak trzeba mieć na uwadze, że filmy obsługiwane przez HBO, które pojawią się w kinach, prawdopodobnie nie pojawią się w tym samym czasie na rynku Europejskim również na platformie.

HBO

Lepsza jakość obrazu już od jesieni

Niektórzy użytkownicy HBO GO zwracają uwagę na przeciętną jakość obrazu oferowaną przez platformę. Dlatego od jesieni odbiorcy otrzymają możliwość oglądania obrazu w jakości 4K Ultra HD. Oczywiście kwestią zupełnie inną jest to, czy ktoś będzie dysponował takim sprzętem. Poprawie ma również ulec dźwięk, ponieważ stereo oferowane przez HBO ma również swoich przeciwników. Czy od 2010 roku, kiedy HBO GO zadebiutowało, będziemy świadkami przełomu?

Czytaj dalej