Cyberpunk 2077 w 2020 roku sprzedał się delikatnie poniżej oczekiwań?

25 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gry
cyberpunk 2077 cd projekt red gra wideo
Źródło: CD Projekt RED

CD Projekt opublikował raport za 2020 rok. Oczy wielu fanów skoncentrowały się na wyniki sprzedaży Cyberpunk 2077, ponieważ była to głośna premiera.

Na temat gry Cyberpunk 2077 powiedziano już wiele, jednak pozostała dla wielu część najważniejsza. Ile CD Projekt RED na tym zarobił lub stracił i czy przewidywania ekspertów okazały się słuszne. Budowanie wielkiej potrzeby posiadania najnowszej produkcji polskiego studia dało dobre rezultaty. W trudnym 2020 roku dla całego świata wyniki były delikatnie poniżej założeń ekspertów. Może to delikatnie martwić, ponieważ świat wirtualny przeżył potężny rozkwit w ubiegłym roku. Jednak ostatecznie najważniejsze jest to, ile pieniędzy zarobiło studio, czy cały projekt się opłacił. Jednocześnie pamiętajmy, że w CD Projekt bardzo ważny jest również Wiedźmin i jego kolejne części. Zatem, jak było?

Cyberpunk 2077 cd projekt red gra wideo

Cyberpunk 2077 do końca 2020 roku zawitał do 13,7 mln graczy

W raporcie opublikowanym przez CD Projekt RED czytamy, że do końca 2020 roku Cyberpunk 2077 znalazł 13,7 mln użytkowników. Gdy gra wchodziła na rynek wielu analityków przewidywało, że sprzedaż powinna kształtować się na poziomie około 14 do 15 mln sztuk. Założeń nie udało się zrealizować najprawdopodobniej z powodu początkowych niedociągnięć, które ostudziły entuzjazm fanów i rzuciły cień na blask premiery Cyberpunka 2077. Na szczęście całe studio wyciągnęło z całej sytuacji właściwe wnioski i jak określił to prezes - Adam Kiciński, zapamiętają to na zawsze, jednak koncentrują się na tym, co przyniesie przyszłość. Ważne, że na wizerunku powstała jedynie delikatna rysa, a nie bruzda, którą CD Projekt RED leczyłby latami.

344 mln złotych przychodu dla CD Projekt RED w 2020 roku

Teraz powoli przechodzimy do kolejnych liczb, które odzwierciedlają pieniądze. Raport pokazuje, że w ubiegłym roku przychody CD Projekt RED kształtowały się na poziomie 344 mln złotych. Jednak dużo ważniejszy dla wielu jest dochód. Tutaj również kwota jest godna uznania, ponieważ Polacy wypracowali 20 mln złotych zysku. Jednak pamiętajmy, że to nie jest jedyny projekt studia, ponieważ nadal bardzo dużą popularnością cieszą się kolejne wersje Wiedźmina. Jak kształtowały się liczby w przypadku tego bohatera znad Wisły?

Cyberpunk 2077 CD Projekt Red gra wideo

Wiedźmina 3 sprzedano w 30 mln egzemplarzy

Chociaż od premiery pierwszego wiedźmina minęło już sześć lat, to nadal uniwersum bazujące na książce Sapkowskiego cieszy się dużą popularnością. Tylko w 2020 roku Wiedźmin 3 trafił do 30 mln nabywców. Łącznie sprzedano ponad 50 mln egzemplarzy. Prawdopodobnie znajdzie on kolejnych fanów, ponieważ CD Projekt RED zapowiedział, że pojawią się najnowsze wersje tych gier. Wszystko z myślą o właścicielach najnowszych generacji konsol.

Czytaj dalej