Samsung oferuje prawdziwego giganta! To już coś więcej niż telewizor!

24 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
The Wall Samsung 2021
Źródło: news.samsung.com

Samsung już wielokrotnie pokazał, że potrafi zaskakiwać i tak też jest tym razem. Przekątna ekranu tego giganta robi szokujące wrażenie!

Zakup telewizora to zawsze ciekawy temat, który wywołuje wewnętrzną lub rodzinną dyskusję. Z reguły spory toczą się o przekątną ekranu. Jedna strona mówi, że to już zbyt dużo, a druga wspomina, iż byłoby idealnie. Istnieje nawet takie zjawisko, które zdążyli zauważyć sprzedawcy, chodzi w nim o to, że ludzie po zakupie dochodzą do wniosku, który można porównać do jednego zdania: "jednak można było wziąć ten większy". Niemal zawsze, jako klienci po fakcie mamy wrażenie sprawienia sobie zbyt małego prezentu. Określenie maksymalnej przekątnej ekranu to zawsze kwestia indywidualna. Wydaje się, że produkt z kategorii smart tv na poziomie 100" to już jest granica. I zapewne jest w tym dużo racji, ale są przestrzenie, gdzie można pójść dużo dalej!

Telewizor gigant - Samsung The Wall

Samsung wprowadził właśnie na globalny rynek modułowy telewizor The Wall o nazwie IWA. Nowa technologia przetwarzania AI, zwiększona częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz i wszechstronne możliwości instalacji sprawiają, że najnowszy The Wall po raz kolejny wyznacza standardy dla technologii wyświetlania. Ogromny ekran o przekątnej 1000” zapewnia nieograniczoną elastyczność prezentacji treści. "Firma Samsung nie ustaje w wysiłkach na rzecz tworzenia najbardziej innowacyjnych rozwiązań wizualnych dla klientów, którzy są specjalistami w zakresie kreowania treści wideo i doświadczeń danej marki" – mówi Hyesung Ha, Senior Vice President of Visual Display Business w Samsung Electronics. – Tegoroczny model The Wall to nasz najbardziej wciągający i wszechstronny wyświetlacz, który pozwala firmom tworzyć wymarzone przestrzenie prezentacji.

Samsung The Wall 2021

Obraz w 8K

Nowy procesor Micro AI natychmiast rozpoznaje i analizuje każdą klatkę materiału wideo, by zapewnić najwyższą możliwą jakość obrazu. Za sprawą wykorzystania nawet 16 różnych modeli sieci neuronowych, z których każdy płynnie obsługuje technologię skalowania sztucznej inteligencji i głębokiego uczenia się, procesor jest w stanie udoskonalić jakość obrazu do rozdzielczości 8K, optymalizując kontrast i niwelując szumy.

The Wall można też skonfigurować poziomo, by uzyskać rozdzielczość do 16K i układ pikseli 15 360 x 2160. Ogromny ekran o przekątnej ponad 1000” pozwala na rozległą przestrzeń prezentacji treści. The Wall wykorzystuje także funkcje Micro HDR i Micro Motion, a także 20-bitowe przetwarzanie, co przekłada się na spójną jakość obrazu, która doskonale sprawdzi się w różnorodnych zastosowaniach komercyjnych, niezależnie od lokalizacji. Ekran można również podzielić na cztery mniejsze części (funkcja 4-PBP) i na każdej z nich prezentować jednocześnie treści z czterech różnych źródeł w rozdzielczości 4K. Funkcja ta oferuje idealnie rozwiązanie w przypadku zapotrzebowania na większą liczbę ekranów.

Wszystkie funkcje The Wall zaprojektowano z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. Wyświetlacz posiada przyznany przez TÜV Rheinland certyfikat „Eye Comfort” poświadczający maksymalnie ograniczoną emisję niebieskiego światła. Otrzymał także certyfikat EMC klasy B potwierdzający, że za sprawą zminimalizowanej emisji fal elektromagnetycznych, można go bezpiecznie instalować w przestrzeniach mieszkalnych.

Czytaj dalej