Oppo wprowadza rewolucyjny system ładowania baterii! O co w nim chodzi?

24 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gadżety
Oppo Reno 5 2021
Źródło: Oppo Polska

Oppo to aktualnie jeden z najważniejszych chińskich producentów elektroniki. Niedawno zaprezentowali nowoczesną ładowarkę, która zmienia warunki gry!

Czas ma dzisiaj jeszcze większe znaczenie i coraz więcej osób chce zyskać go dla siebie przez skracanie różnych, codziennych czynności. Ładowanie baterii to jedno z zadań, które niemal zawsze trwa długo i często zdarza się w najmniej odpowiednim momencie. Rozwiązaniem dla tej sytuacji jest nowoczesna konstrukcja baterii oraz ulepszona wytrzymałość, przy jednoczesnym zmniejszeniu rozmiarów. Takie rozwiązanie proponuje Oppo, aktualnie jeden z najważniejszych producentów elektroniki prosto z Chin.

Chińskie znaczy dobrej jakości?

Czasy, w których coś z Chin oznaczało gorszą jakość, powoli odchodzą w zapomnienie, ponieważ niemal wszystko, z czego korzystamy w ciągu dnia, pochodzi z fabryki Państwa Środka. Oczywiście nie jest to chińska marka w większości przypadków, jednak znajdziemy na tym produkcie z bardzo dużym prawdopodobieństwem napis: wyprodukowano w Chinach. Istnieje taki przepis, że państwa, które decydują się na zbudowanie fabryki na terenie Chin, muszą udostępnić część swojej technologii. W ten sposób Chiny zyskują podwójnie, ponieważ eksportują na cały świat towary i można nazwać je "fabryką świata", a dodatkowo mają dostęp do rozwiązań technicznych opracowanych przez największe koncerny na świecie.

Oppo ZG 2021

Jeszcze nie tak dawno chińska elektronika była uznawana za tandetną. Dzisiaj wiadomo, że już tak nie jest i pod wieloma względami wyprzedza ona konkurencję w postaci Apple, Samsunga, czy innych gigantów. Prekursorem produktów dobrej jakości z tej części Azji było Huawei, jednak po zawirowaniach związanych ze szpiegostwem, renoma marki spadła. Szczególnie sankcje wymierzone przez Stany Zjednoczone mocno osłabiły ten koncern. Dlatego nowym flagowym okrętem, jeśli chodzi o elektronikę jest Oppo.

Zmniejszenie zużycia akumulatorów o 300%!

Zbyt szybkie zużycie akumulatorów to jeden z największych problemów współczesnej elektroniki. Intensywnie eksploatowany sprzęt, ładowany i rozładowywany do granic swoich możliwości, dość szybko traci seryjne parametry. Dlatego Oppo zdecydowało się to zmienić. Jak głosi producent z sukcesem, ponieważ Chińczycy chwalą się, że udało im się także zmniejszyć o połowę wytwarzanie ciepła. Stało się to możliwe poprzez użycie bezpiecznika o niskiej impedancji. Co to daje? Po 1500 cyklach ładowania bateria straciła jedynie 20% ze swojej pojemności, co przekracza zalecaną normę o 300%! Czy to początek rewolucji na rynku elektroniki?

Czytaj dalej