Messenger wypuścił najnowszą aktualizację! Sprawdź, co czeka na Ciebie!

24 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Mobile
keyboard buttons Facebook messenger
Źródło: Pixabay.com

Messenger należy do ścisłej czołówki, jeśli chodzi o popularność komunikatorów, dlatego każda aktualizacja wzbudza spore zainteresowanie.

Prawdopodobnie wiele osób na samą myśl o komunikatorze do rozmów z ludźmi wyciągnie w głowie logo Messengera. Charakterystyczny dźwięk powiadomienia słychać na ulicach w sklepach i w szkołach. Zdarza się, że gdy w pomieszczeniu jest więcej osób, to jedyna słyszalna rzecz, ponieważ ludzie ze sobą nie rozmawiają. A dlaczego tak się dzieje? Być może po części dlatego, że najnowsza aktualizacja komunikatora ma dla użytkowników kilka nowych funkcji, które mogą wzbudzić zainteresowanie. Czy warto z nich skorzystać, a może są tylko niepotrzebnym dodatkiem, o tym przekonamy się za chwilę.

Więcej reakcji do dyspozycji

Emocje są trudne i okazywanie ich, a także pełna kontrola nad nimi to ogromne wyzwanie, z którym radzą sobie prawdopodobnie tylko najlepsi ludzie. Dlatego każda informacja, jaką odbieramy, otrzymuje określoną emocję. Nadajemy ją w głowie i tylko od nas zależy, czy będzie ona pozytywna, a może negatywna. Swoimi spostrzeżeniami chcemy podzielić się z innymi osobami, dlatego bardzo chętnie korzystamy z dodania reakcji na czyjąś wiadomość. Niestety, wcześniejsza pula emotikonów była dość ograniczona, dlatego Facebook zaproponował ich zaktualizowaną wersję. Teraz do dyspozycji mamy dużo więcej opcji, a w zasadzie emocji do wyboru. Działa to dość standardowo, ponieważ jeśli chcemy podkreślić jakąś wiadomość określonym emotikonem, musimy przytrzymać palec nieco dłużej na wiadomości. Wtedy pojawia się pasek emocji i obok nich znak plusa. Gdy tam klikniemy, rozwija się standardowe menu z mnogością wrażeń, stylów i obrazków. Do dyspozycji pozostają również emotikony, z których najczęściej korzystamy.

Facebook Messenger Mark Zuckerberg

Soundmoji wchodzi do gry

Drugą nowością, która ma być przełomem dla użytkowników Messengera są Soundmoji. Emotikony, które można zobaczyć i usłyszeć. W dostępnej puli mają znaleźć się te piktogramy, które dobrze znamy z niemych wariantów. Z czasem prawdopodobnie pojawią się najnowsze propozycje. Nowością jest to, że każda z tych nowych emoji wydaje dźwięki. Dla jednych fajne podkreślenie naszych emocji, które wiążą się z tym, co widzimy na ekranie komputera, tableta lub smartfona. Dla drugich doskonała okazja do tego, żeby jeszcze bardziej zniechęcić się do dźwięku powiadomień z Messengera.

Kosmiczny mecz w Messenger

Kosmiczny mecz w Messengerze, i nie, nie jest to gra. Chodzi o bezpośrednie nawiązanie do najnowszej kinowej produkcji "Kosmiczny mecz 2", kontynuacji filmu z 1996 roku, w której Michael Jordan i Królik Bugs rozgrywali wyjątkowy mecz w świecie postaci ze Zwariowanych Melodii. Teraz z okazji najnowszej odsłony tego hitu z 1996 roku, Messenger zdecydował się na stworzenie specjalnych motywów. Można ustawić je w konwersacji grupowej oraz indywidualnej. Fajne?

Kosmiczny Mecz 2 Warner Bros

Czytaj dalej