Amazon ma wyjątkową propozycję dla swoich pracowników! Skusisz się?

24 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
Amazon logo
Źródło: Amazon.com

Amazon to bardzo kontrowersyjna firma, która proponuje swoim pracownikom i klientom wyjątkowe rozwiązania. Teraz dziecko Jeffa Bezosa, chce relaksować.

Od wielu lat miliarderzy słyną z ekscentrycznych pomysłów. Dzięki temu ich przedsiębiorstwa zyskują konkurencyjną przewagę na rynku. Część z tych decyzji wydaje się wręcz absurdalna, jednak bardzo często okazują się one skuteczne. To wiąże się również z kontrowersjami, które dzielą opinię publiczną na zwolenników i przeciwników danego miliardera. W przypadku Jeffa Bezosa o takiej polaryzacji, jak najbardziej możemy mówić. Najwięcej uwag pojawia się w kierunku warunków pracy w magazynach Amazon.

Amazon wykorzystuje swoich pracowników do granic możliwości?

Amazon ma swoje magazyny w wielu państwach na świecie, a wokół nich krążą prawdziwe miejskie legendy. Od skrajnie dobrych zarobków i znakomitych benefitów dla pracowników po skrajnie nieodpowiedzialne warunki pracy, gdzie ludzie są bardzo mocno eksploatowani. Praca na magazynie z pewnością należy do wymagających, a firma Amazon, co jakiś czas podnosi standardy, które pracownicy muszą zrealizować. Gigant sprzedaży e-commerce uważa, że potrzeby klientów, są na pierwszym miejscu, dlatego w wielu przypadkach Amazon przejmuje niektóre rynki. W przypadku polskiego rynku debiut Amazona miał być bardzo spektakularny, jednak pewien balon spekulacyjny okazał się zbyt mocno nadmuchany.

Lider w sprzedaży wysyłkowej zdaje sobie sprawę, że jego pracownicy narażeni są na określone urazy, a pracownik, który nie może pracować nie zarabia, nie może utrzymać swojej rodziny w pełnym wymiarze i jest obciążeniem dla przedsiębiorstwa. Dlatego trochę na zasadzie: lepiej zapobiegać niż leczyć, Amazon postanowił zmniejszyć liczbę wszelkiego rodzaju kontuzji o 40%. W jaki sposób planują to zrobić?

Magazyn Amazon praca warunki pracy

Strategia Working Well

Amazon chce zaoferować zatrudnionym ludziom w magazynach kursy medytacji oraz wprowadzi zajęcia medytacji, rozciągania, a także pomieszczenia socjalne ze zdrowymi przekąskami. Tak nazywa się najnowsza strategia o Jeffa Bezosa o nazwie Working Well. Aktualnie trudno powiedzieć, czy te rozwiązania koniecznie okażą się prozdrowotne. Pilotażowe zajęcia zaplanowano w Stanach Zjednoczonych. Amazon liczy, że w ten sposób uda się wyeliminować około. 40 proc. urazów mięśniowo-szkieletowych. Pomóc w tym mają filmy na tematy związane ze zdrowiem, a także specjalne zajęcia z rozciągania i medytacji. Koncern udostępni specjalnie miejsce na takie spotkania. Dodatkowo ma pojawić się specjalna aplikacja z zestaw technik do medytacji o nazwie AmaZen.

Czytaj dalej