Huawei podpisał porozumienie o współpracy z Evernex

24 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Mobile
Internet mobile 6G
Źródło: Pexels.com

Huawei oraz Evernex zawarły porozumienie o współpracy w obszarze wdrażania rozwiązań z dziedziny chmury obliczeniowej i sztucznej inteligencji.

Strony zobowiązały się do współpracy mającej na celu budowę ogólnoeuropejskiej sieci dostaw i serwisu, przy wykorzystaniu wiodących w branży możliwości serwisowych Huawei i ogólnoeuropejskich kompetencji usługowych Evernex. Firmy wspólnie zapewnią klientom najwyższej jakości niezawodne usługi pomagające zwiększyć ich rentowność biznesową.

Huawei dąży do modelu „Jedna chmura, dwa skrzydła, dwa silniki”, budując otwarty ekosystem branżowy. Dzięki ciągłemu rozwojowi usług Huawei Cloud i AI, naszą długoterminową, spójną i niezmienną strategią jest utrzymanie przyjaznego i stabilnego partnerstwa usługowego oraz budowy szerokiego ekosystemu usługLi Peng, prezes Huawei Cloud & AI w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich. Podczas ceremonii, Klaus Stockert, prezes Evernex wyraził pełne zaufanie i chęć do kontynuowania współpracy z Huawei. Zawarte porozumienie, opierające się na ekosystemie Huawei Cloud i AI, ma według niego potencjał do bycia dominującym w zbliżającej się erze inteligentnych obliczeń.

Podpisane memorandum rozwija dotychczasową współpracę pomiędzy firmami

„W przyszłości być może nadal będziemy znajdować się w złożonym i niestabilnym środowisku globalnym. Odrodzenie się COVID-19 i niepewności geopolityczne będą stanowić ciągłe wyzwania dla każdej organizacji, biznesu i kraju. Głęboko wierzymy, że technologia cyfrowa może zapewnić świeże rozwiązania problemów, przed którymi wszyscy stoimy i przed którymi będziemy stawali. Będziemy więc nadal wprowadzać innowacje i napędzać cyfrową transformację wraz z naszymi klientami i partnerami, aby zapewnić cyfrowe rozwiązania każdej osobie, domowi i organizacji. Aby stworzyć w pełni połączony, inteligentny świat” – dodał.

Huawei P50

William Xu, dyrektor zarządu i prezes Instytutu Badań Strategicznych Huawei, rozpoczął swoje przemówienie od omówienia wyzwań, które wpłyną na dobrobyt społeczny w ciągu następnej dekady. Wymienił wśród nich między innymi starzenie się populacji i coraz większe zużycie energii. Podzielił się także wizją inteligentnego świata 2030 według Huawei. Obejmuje ona dziewięć wyzwań technologicznych i proponowanych kierunków działań badawczych:

  1. Zdefiniowanie 5.5G do obsługi setek miliardów połączeń.
  2. Rozwój optyki w nanoskali w celu wykładniczego wzrostu pojemności światłowodów.
  3. Optymalizacja protokołów sieciowych w celu połączenia wszystkiego ze wszystkim.
  4. Zapewnienie zaawansowanej mocy obliczeniowej, wystarczająco wydajnej, aby wspierać inteligentny świat.
  5. Wydobywanie wiedzy z ogromnych ilości danych w celu osiągnięcia przełomów w przemysłowej sztucznej inteligencji.
  6. Wyjście poza architekturę von Neumanna w celu stworzenia 100-krotnie gęstszych systemów pamięci masowej.
  7. Połączenie przetwarzania i detekcji w celu uzyskania hiperrealistycznego, multimodalnego doświadczenia.
  8. Umożliwienie ludziom bardziej proaktywnego dbania o swoje zdrowie poprzez stały monitoring parametrów życiowych.
  9. Budowa inteligentnego Internetu Energii do wytwarzania, magazynowania i wykorzystywania bardziej ekologicznej energii elektrycznej.
Czytaj dalej