Jakie gadżety warto kupić na dzień ojca? Sprawdź najciekawsze propozycje

23 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gadżety
Dzień ojca prezent
Źródło: Pixabay.com

Każda okazja do wręczenia najbliższej osobie prezentu jest bardzo dobra. Dzisiaj w Polsce świętujemy dzień Ojca, więc przygotowaliśmy gadżety dla Taty!

Dla niektórych kupowanie prezentów to trudna sztuka dlatego pomoc w wybraniu prezentu na ostatnią chwilę może uratować nie jedną rodzinną uroczystość. 23 czerwca w Polsce obchodzimy dzień Ojca. Chociaż stereotyp, że mężczyźni rozwijają się do piątego roku życia, a później już tylko rosną, jest lekką przesadą, to prawda, iż Panowie lubią gadżety. Technologia jest jednym z najciekawszych elementów naszej codzienności, a postępy w tworzeniu fascynujących wręcz urządzeń sprawiają, że warto niektóre z nich mieć na dłużej. Dlatego przygotowaliśmy subiektywny ranking prezentów, jakie można wręczyć Ojcu z okazji jego święta.

Militaria, czyli zabawki dla dużych chłopców!

Wojsko i militaria są tym, co fascynuje mężczyzn od tysięcy lat. Współczesna armia bardzo często przypomina połączenie świata znanego z filmów fantastycznych z klasycznymi czołgami, czy bronią. Chociaż służba w armii jest marzeniem wielu mężczyzn, dzisiaj w Polsce mamy przede wszystkim żołnierzy zawodowych. Jedynie osoby powołane do tzw. rezerwy, mogą być poproszeni o udział w szkoleniu ze sprzętem wojskowym. Dlatego coraz większą popularność w Polsce zyskuje amatorskie podejście do armii w postaci zawodów z udziałem broni i sprzętu przygotowanego do używania gadżetów ASG. Jest to skrót od Air Soft Gun, czyli replik prawdziwych karabinów maszynowych, szturmowych, snajperskich oraz pistoletów, które strzelają plastikowymi kulkami. W Polsce organizuje się coraz więcej zawodów i powstaje duża społeczność takiej aktywności fizycznej. W związku z tym zakup podstawowego sprzętu lub zaproszenie na takie spotkanie dla fanów militariów jest czymś wyjątkowym.

Smartfon lub Smart TV

Jeśli Tata jest bardziej gadżeciarzem, dobrym, choć dość drogim pomysłem na prezent z okazji dnia Ojca, jest zakup smartfona lub telewizora Smart TV. Niestety, odpowiedni i przemyślany zakup wymaga działań z wyprzedzeniem. Szczególnie teraz, kiedy na niektóre sprzęty elektroniczne trzeba poczekać. Jednak na rynku istnieje kilka ciekawych smartfonów, które można mieć za relatywnie dobre pieniądze. Podobnie jest z telewizorami z funkcją Smart TV. Teraz z okazji Euro 2020 z pewnością sieci sklepów z RTV i AGD przygotowały szereg promocji na telewizory.

Folia ochronna na ekran smartfona

Liczy się pamięć!

Ostatecznie o jakości dnia Ojca nie świadczą gadżety i suma pieniędzy na paragonie. W dzień tej wyjątkowej uroczystości, gdy jeszcze nic nie jest gotowe, może lepiej zrezygnować z gorączkowego poszukiwania prezentu na ostatnią chwilę. Lepiej spędzić czas z najbliższymi i dać im to, czego obecnie mamy bardzo mało. Zaangażowania w rozmowę, skoncentrowania się na drugim człowieku, bez powiadomień w telefonie, czy milionem myśli w głowie.

Czytaj dalej