Amazon chce pomóc pracownikom! Pojawi się potężne wsparcie!

23 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
Amazon zatrudni roboty w 2021
Źródło: Amazon

Amazon zrewolucjonizował sprzedaż przez Internet, choć pojawiają się głosy, że kosztem warunków pracy i licznych wypadków, dlatego ma się to zmienić.

Amazon budzi skrajne emocje, ponieważ jedni nie umieją sobie już wyobrazić internetowych zakupów w innej platformie, a drudzy krytykują tę firmę za działania na rynku wobec konkurencji oraz samych pracowników. Można śmiało powiedzieć, że na temat warunków pracy w magazynach, normach do wypracowania i wynagrodzeniu krążą prawdziwe legendy. Czasami trudno zweryfikować, które historie są prawdziwe. Pewne jest jednak to, że zapotrzebowanie na towary kupowane przez Internet wzrasta. Dlatego potrzeba coraz efektywniejszych działań, żeby zadowolić wszystkich konsumentów. Wiadomo, że nawet najlepsi pracownicy mają swoje granice, których nie można przekroczyć, ponieważ jest fizycznie niemożliwe.

Zajęcia z rozciągania i relaksu pomysłem na wypadki!

Do prowadzenia biznesu na taką skalę potrzeba rozwiązań, które wykraczają poza schematy. W dzisiejszym świecie trzeba zadbać o pracowników, choć nadal spora liczba firm nie bierze tego absolutnie pod uwagę, traktując ludzi niczym maszyny. Amazon chce pokazać ludzką twarz, dlatego jednym ze sposobów na zmniejszenie liczby wypadków w pracy mają być zajęcia z jogi, rozciągania i technik relaksu. Aktualnie ten projekt wprowadzono pilotażowo w Stanach Zjednoczonych. Jednak być może jest to niewystarczające, ponieważ w zagranicznych mediach pojawiła się informacja, że internetowy gigant postanowił pójść jeszcze dalej. Roboty na halach magazynowych to powoli codzienność, ponieważ są one doskonałym wsparciem dla każdego pracownika. Pierwsze maszyny pojawiły się na magazynach Amazona w 2012 roku. Obecnie pracuje ich około 350 000 sztuk na całym świecie. Jednak potrzebna jest odsiecz i Amazon zamierza wdrożyć cztery nowe typy robotów.

Magazyn Amazon praca warunki pracy

Ernie i Bert oraz Scooter i Kermit

Przenoszenie ciężkich paczek oraz praca w mało ergonomicznej pozycji ciała, to największe wyzwania, przed jakimi stoją pracownicy Amazona. Dlatego w Seattle powstały cztery prototypy robotów, które niebawem mają wejść do powszechnego użytku. Ernie to system, który wykorzystuje zrobotyzowane ramię (Autonomous Mobile Robots AMRs) do przenoszenia pojemników z półek na dół do pracowników, pozwalając osobom przebywać w „bardziej wygodnej, stabilnej i ergonomicznej pozycji” w ciągu dnia. Bert jako pierwszy robot mobilny Amazona, może swobodnie poruszać się, przenosić przedmioty w centrach logistycznych i prawdopodobnie także transportować cięższe przedmioty na większe odległości. Scooter i Kermit to w zasadzie dwa samojezdne wózki, które będą używane do transportu pustych paczek między budynkami centrów handlowych. Kermit porusz się po trasie ułożonej z taśmy magnetycznej i jest w stanie dostosować do okoliczności prędkość i kierunek.

Czytaj dalej