5 wartych uwagi streamingów do muzyki - poradnik

23 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Mobile
słuchawki smartfon
Źródło: Pexels.com

Muzyka jest dla wielu ludzi ważnym elementem życia. Jeśli dopiero zagłębiamy się w temat dźwięków, warto poznać najciekawsze strony do słuchania muzyki.

Media tradycyjne w postaci radia, prasy i telewizji powoli przechodzą do lamusa, ponieważ ludzie poszukują bardzo prostych rozwiązań o dużej funkcjonalności. W przypadku muzyki radio tradycyjne cieszy się całkiem dużą popularnością, jednak fani muzyki coraz częściej sięgają po spersonalizowane oferty od znanych platform mobilnych do odtwarzania ulubionych utworów. Na rynku istnieje kilka największych marek, które warto wziąć pod uwagę, jeśli chcemy cieszyć się dźwiękami z jeszcze większą radością.

Groove - propozycja od Microsoft

Nasz poradnik zaczynamy od mało znanej aplikacji, którą proponuje Microsoft. Groove pozwala na darmowe słuchanie muzyki, która jest skonfigurowana z One Drive. W ten sposób możemy mieć zawsze pod ręką artystów, których najbardziej lubimy. Trzeba sobie powiedzieć jasno, że nie jest to pełnoprawne narzędzie do streamingowania muzyki. W darmowej wersji brakuje wielu milionów utworów, chyba że nasz One Drive ma aż taką pojemność. Jeśli chcemy dokupić większą dostępność do muzyki i cieszyć się z szerokiego dostępu do niemal wszystkich gatunków muzyki, musimy zapłacić 9,99 EUR miesięcznie.

Soundcloud - mniej znani artyści

Największą zaletą serwisu Soundcloud jest to, że do słuchania muzyki potrzebujemy się jedynie zarejestrować. Wtedy do naszej dyspozycji są piosenki znanych gwiazd, oraz dopiero wschodzących zespołów. To doskonała platforma do odkrywania i promowania mniej znanych artystów. Ze względu na to, że producenci dali możliwość komentowania twórczości, powstał swego rodzaju portal społecznościowy dla osób zainteresowanych muzyką. Takie dyskutowanie na temat twórczości trwa od 2007 roku. Ciekawostka, to pierwszy na liście serwis ze Szwecji, jednak nie ostatni.

Google Play Music

Microsoft ma propozycję o nazwie Groove, natomiast Google proponuje Google Play Music. Do skorzystania z tej platformy konieczne jest konto Google. Jeśli już mamy takie możliwości, to do naszej dyspozycji czekają miliony utworów. Szacuje się, że muzyczna biblioteka składa się z 40 milionów utworów. Tę propozycję można nazwać pierwszą poważną konkurencją dla Spotify i Deezer, o których więcej za chwilę. Pewną ciekawostką jest to, że Google Play Music pobiera się zarówno ze sklepu Google Play i App Store. W ramach usług Google trzeba wspomnieć również o YouTube Music, które łączy ze sobą filmy wysokiej jakości na YouTube z muzyką. Wszystko czeka na klientów w pakiecie Premium.

Google praca zdalna internet pieniądze finanse

Spotify i Deezer - liderzy rynku

Wspominaliśmy, że Soundcloud, to szwedzka platforma, jednak z tego wyjątkowego kraju dla całej muzyki pochodzi również Spotify. Serwis oferuje objęte licencjami piosenki oraz podcasty. Jest ich około 60 milionów, a liczba nowych pozycji w bibliotekach cały czas rośnie. Aktualnie Spotify zasiada na fotelu lidera, jeśli chodzi o platformy do streamowania muzyki. Tworzenie spersonalizowanej listy odtwarzania razem z dostępem do radia, to największe wyróżniki na tle konkurencji. Rywalem jest Deezer, który oferuje 43 miliony utworów, choć na pierwszy rzut oka jego parametry i funkcjonalności są podobne, znacząco różni się on od tego, co oferuje Spotify w wersji premium.

Czytaj dalej