Internet: Jak rozwinie się sieć 5G według Nokii?

23 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
Komputery kwantowe Polska
Źródło: Pexels.com

Nokia przewiduje, że jesteśmy u progu świtu sieci 5G, która zrewolucjonizuje przede wszystkim rozwój biznesu na całym świecie. Internet ulegnie zmianie!

Nokia podkreśla, że sieć 5G to zupełna nowość, która jest lepsza, szybsza i wydajniejsza od wszystkiego, co znaliśmy wcześniej. Dzięki temu Internet wraz z przemysłem przejdzie prawdziwą rewolucję. Ma to szczególne znaczenie w czasach, w których istotna jest inna perspektywa po wydarzeniach, które spotkały świat w 2020 roku. Wtedy biznes z różnych zakątków globu docenił znaczenie handlu oraz ogólnego funkcjonowania przy pomocy Internetu. Od tego trendu aktualnie nie ma odwrotu.

Internet i sieć 5G zmienią miasta i funkcjonowanie firm

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów koncernu Nokia przed ludzkością stoją duże zmiany. Internet zasilany możliwościami sieci 5G pozwoli na rozwinięcie bezpiecznych systemów przesyłania danych na podstawie blockchain. Poza tym do dyspozycji wielu firm będzie sztuczna inteligencja, wirtualna rzeczywistość, a także rozszerzona rzeczywistość. To spowoduje, że sposoby projektowania, komunikowania się z innymi ludźmi ulegną niemal całkowitej zmianie. Ludzie zaczną funkcjonować w inteligentnych miastach, gdzie wymiana danych pomiędzy domami, ludźmi i ich samochodami oraz transportem zbiorowym stworzy dużo bezpieczniejszy i bardziej zorganizowany system. Jednocześnie wprowadzone w życie zdalne nauczanie, teleporady i inne rozwiązania, które jeszcze rok temu były nowością, będą czymś powszechnym.

Face Mask digital

Technologia 5G do 2030 roku

Według prognoz ekspertów z Nokii rozwój sieci 5G osiągnie swoje maksimum w 2030 roku. Wtedy rynek powinien być warty minimum 8 bilionów USD, co czyni go jednym z najszybciej rozwijających się i najdroższych w historii ludzkości. Ma on pomóc zrewolucjonizować życie codzienne i uczynić je łatwiejszym. Jednocześnie wpływ oddziaływania mikrofal w tak dużej skali na ludzki organizm ma być w pełni bezpieczny. Ten argument został w skrócie podniesiony, ponieważ Nokia zdaje sobie sprawę, że obawy o wpływ tak dużej liczby przekaźników na ludzkie zdrowie są obecne w społeczeństwie. Jednak według ekspertów fińskiego giganta są one całkowicie nieuzasadnione.

Produkcja i usługi medyczne zainteresowane 5G

W 2020 roku branże cyfrowe zaczęły przeżywać prawdziwy rozkwit, a sam sektor mocno zainwestował w rozwój technologii, dlatego wprowadzenie narzędzi obsługujących Internet nowej generacji będzie łatwe. Nieco trudniej sytuacja wygląda w miejscach, gdzie nadal kluczowe znaczenie mają fizyczne efekty pracy. Mowa tutaj przede wszystkim o całym sektorze gospodarki skoncentrowanym na produkcji. W tym zakresie wdrażanie technologii sieci 5G powinno zająć dekadę. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku medycyny oraz np. usług komunalnych.Fabryka

Czytaj dalej