Elon Musk mówi w co zainwestował! Czy jest to zaskoczenie?!

22 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
Bitcoin kopalnia krypto walut
Źródło: Pixabay.com

Elon Musk dla wielu ludzi jest pewnym wzorem miliardera, który chce zmieniać świat. Tesla i SpaceX wyznaczają standardy, a decyzje biznesowe są ciekawostką

Jeśli należy się do ścisłego grona najbogatszych ludzi na świecie, każdy gest, słowo i sugestia są bacznie słuchane przez media na całym świecie. Bycie na świeczniku świata pod kątem finansów to duże zobowiązanie i dla pewnej grupy wskazówka, co można zrobić, aby choć trochę zbliżyć się do tego poziomu finansowego. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się wszystkie biografie największych geniuszy i osób z pierwszych stron gazet, ponieważ ludzie szukają tam sposobu, pewnego złotego klucza do majętności i spokojnego życia. Z reguły sprawa wydaje się bardziej skomplikowana, niż początkowo sądzimy i posiadanie określonego majątku, czy też wyceny rynkowej ma swoją cenę. Mimo tego ludzie chętnie nadstawiają uszu i bacznie przysłuchują się temu, co robią takie osoby jak Elon Musk.

Elon Musk manipulant kryptowalut?

Z pewnością do pewnej historii kryptowalut przejdą wypowiedzi, tweety i memy Elona Muska na temat określonej wirtualnej waluty. Największym wygranym przez pewien czas była kryptowaluta Dogecoin, która rosła w zastraszającym tempie, żeby później zaliczyć spektakularny spadek. Każda z wypowiedzi Muska o tym środku inwestycyjnym, bo chyba była ona tak postrzegana przez niektóre osoby, windowała ceny lub doprowadzała do korekty. Bardzo możliwe, że w ten sposób część ludzi się bardzo wzbogaciła, a inni, którzy polegli i poddali się emocji, stracili majątki, gdy sprzedali Dogecoina w złym momencie.

Dogecoin kryptowaluta pieniądze internet

Wtedy pojawiły się głosy, że Elon Musk to spekulant i manipulator, który wykorzystuje swoją pozycję do wpływania na giełdy kryptowalut. Z perspektywy czasu można mieć pewne podejrzenia, że miliarder grał pod siebie i przygotowywał sobie pewne pole do działania inwestycyjnego. Po drugie trzeba zdawać sobie sprawę, że branie każdej wypowiedzi Muska na poważnie, to bardzo zła decyzja, ponieważ właściciel SpaceX słynie też z kontrowersyjnych opinii.

Znamy część portfela inwestycji Muska

Elon Musk poinformował ostatnio publicznie, w co zainwestował największą część swojego kapitału. Na konferencji "The B World" Elon powiedział, że jego największymi inwestycjami z punktu widzenia prywatnego majątku są Tesla, SpaceX i kryptowaluty. Dalej wspomniał, że ma on w swoim portfelu inwestycyjnym Bitcoin, Ethereum i Dogecoin. Traktuje je wszystkie, jako inwestycje długofalowe, dlatego przynajmniej na razie nie ma zamiaru ich sprzedawać. Nie tak dawno wspominaliśmy, że wypowiedzi Muska mają wpływ na rynek wirtualnych walut i tak było również po tej deklaracji. Bitcoin zdrożał wczoraj o 7 proc., Ethereum o 9 proc. a Dogecoin o 10 proc. Wiemy również, że Tesla i SpaceX, jako firmy mają w swoim portfelu także Bitcoina.

Czytaj dalej