Tinder łamie zasady! Aplikacja wprowadza szokującą nowość

22 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Mobile
Tinder wprowadza zmiany od 2021
Źródło: Pixabay.com

Tinder budzi kontrowersje, ponieważ aplikacja z założenia ma służyć do poznawania nowych ludzi i budowania z nimi relacji. Już niedługo zmienią się zasady.

W XXI wieku ludzie mają dostęp do technologii, która pozwala kontaktować się z wieloma ludźmi na całym świecie niemal w czasie rzeczywistym. W 2020 roku sporo osób doświadczyło realnej samotności, ponieważ miesiące zamkniętych gospodarek i ograniczone swobody obywatelskie w znaczącym stopniu zmieniły poziom oraz jakość relacji społecznych. Jednak już wcześniej istniała szeroka grupa ludzi w różnym wieku, które odczuwały samotność, mimo mnóstwa osób wokół nich. Jednym z rozwiązań tego bardzo poważnego problemu współczesnej cywilizacji mógł być Tinder. W Polsce ta aplikacja jest delikatnym tematem Tabu, ponieważ liczba użytkowników jest stosunkowo wysoka, jednak na pytania o tę aplikację niektórzy potrafią reagować zakłopotaniem lub nawet nerwowością.

Rozmowa po dopasowaniu - znak rozpoznawczy Tindera

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów aplikacji mobilnej Tinder, jest możliwość nawiązania rozmowy dopiero w momencie dopasowania lub sparowania. Tworząc swój profil, określamy swoje potencjalne zainteresowania, możemy dodać opis i w wersji podstawowej, bez pakietu Gold widoczny jest nasz wiek oraz odległość od potencjalnej osoby. Oczywiście jednym z istotniejszych miejsc do uzupełnienia są zdjęcia, ponieważ to głównie na ich podstawie ludzie dokonują wstępnej oceny. Przesuwają w prawo, wyrażając potencjalnie zainteresowanie osobą lub w lewo, gdy kandydat albo kandydatka nie są w naszym guście. Jeśli polubiona przez nas osoba, również polubi nasz profil, pojawia się komunikat o dopasowaniu. Od tego momentu można prowadzić rozmowę tekstową lub online z udziałem kamerki. Oczywiście istnieje również możliwość zablokowania użytkownika i usunięcia go z puli par, które udało się nam dopasować. Już niedługo ma się to zmienić!

Tinder aplikacja mobile internet

Okazja do rozmowy przed dopasowaniem!

Tinder zapowiedział, że jedna z najbardziej rozpoznawalnych zasad ulegnie zmianie. Pojawi się teraz nowa funkcjonalność dostępna od 18:00 do 24:00, która pozwoli odpowiadać na niektóre pytania w ciągu trzydziestu sekund, zanim one znikną. W ten sposób proces poznawania się ma być dużo krótszy i dać użytkownikom szanse na szybszą ocenę, czy dalszy kontakt z kimś ma sens. Dodatkowo pojawi się możliwość przechodzenia do profili, które dzielą podobne zainteresowania. Takie posunięcie na bardziej dopracowanym poziomie ma pomóc w zalezieniu osób o zbliżonych pasjach.

Czytaj dalej