Telewizory Samsung Neo QLED 8K już dostępne! Sprawdź, co ma ten sprzęt!

22 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
Samsung Neo QLED 8K
Źródło: news.samsung.com

Samsung swoimi najnowszymi telewizorami Neo QLED 8K zamierza podbić światowe rynki. Te wyjątkowe produkty trafiły już do polskich sklepów.

Doskonałość obrazu, która jest wizytówką serii telewizorów Samsung Neo QLED 8K to efekt połączenia sprawdzonych technologii z rozwiązaniami innowacyjnymi, które debiutują wraz z tą serią. Samsung zastosował tu nowe źródło światła, czyli technologię Quantum Mini LED. Dzięki niej podświetlenie ekranu jest kontrolowane lepiej niż kiedykolwiek, co w efekcie daje bardziej szczegółowy, wyrazisty obraz, który jest tak samo doskonały w ciemnych i jasnych scenach.

Dla jakości obrazu duże znaczenie ma także nowy Procesor AI Neo Quantum 8K oraz sztuczna inteligencja, która odgrywa kluczową rolę w procesie poprawy jakości wyświetlanych treści. Jej działanie jest wielotorowe – opiera się na 16 sieciach neuronowych, z których każda jest wyspecjalizowana do wąskich zadań związanych z obróbką obrazu, dźwięku i innych funkcji telewizora. Każda z sieci ma swój obszar specjalizacji.

W przypadku telewizorów Samsung Neo QLED nie mogło zabraknąć m.in. 100% Natężenia Kolorów, które jest zasługą technologii Quantum Dot. Dzięki niej ekrany rozbłysną ponad miliardem barw. Z kolei o idealny kontrast zadba technologia Neo Quantum HDR, która nadaje głębi kolorom i zwiększa kontrast każdej sceny, wyciągając szczegóły. W serii QN900A zastosowano Neo Quantum HDR 4000 (model 65” Neo Quantum HDR 3000), z kolej w serii QN800A Neo Quantum HDR 2000.

Jako modele 8K telewizory Neo QLED QN900A i QN800A oferują Autentyczną Rozdzielczość 8K (7680×4320 pikseli). W tym przypadku 33 mln inteligentnie zarządzanych pikseli pracuje na rzeczywiste efekty. W połączeniu z dużym ekranem widzowie doświadczą realistycznych wrażeń, niezależnie od tego czy oglądają film czy wydarzenie sportowe.

Oba modele Neo QLED 8K dostępne są w trzech przekątnych 65, 75 i 85 cali. Duże ekrany niosą za sobą szczególne wymagania, także w aspekcie komfortu widzów. Wychodząc im naprzeciw, Samsung zastosował tu m.in. Powłokę Antyrefleksyjną, która minimalizuje odbicia światła na ekranie telewizora. Dzięki temu ekran z powodzeniem sprawdzi się także w jasnych pomieszczeniach, na przykład podczas oglądania filmów czy transmisji z wydarzeń sportowych w ciągu dnia. Jeśli mowa o sporcie i kibicowaniu w gronie najbliższych, o jakość wrażeń zadba także Ultra Szeroki Kąt Widzenia, dzięki któremu obraz będzie tak samo dobry z każdego miejsca na kanapie.

Samsung Neo QLED nowy Smart TV

Kinowy dźwięk

Telewizory Neo QLED 8K to nie tylko wysoka jakość obrazu, ale także świetny dźwięk. W modelu QN900A dostępna jest funkcja Dźwięku Podążającego za Obiektem Pro, która wykorzystuje wbudowany system głośników (6.2.2), aby dostarczyć jeszcze więcej realizmu z każdej sceny. Z kolei w modelu QN800A zastosowano Dźwięk Podążający za Obiektem+. W obu przypadkach sekretem jest system odpowiednio rozmieszczonych głośników, które „śledzą” ruch obiektów na ekranie, podążając za nimi. Dzięki temu widzowie są w stanie przenieść się w sam środek akcji.

Perfekcyjne brzmienie, które dopasowane jest do konkretnego pomieszczenia i jego akustyki to zasługa Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni. Dzięki inteligentnej analizie otoczenia telewizor zaproponuje optymalne ustawienia audio. Nieprzewidziane hałasy? Dla telewizorów Neo QLED 8K to nie problem. Wystarczy skorzystać z Aktywnego Wzmacniacza Głosu. Funkcja wychwyci niepożądane dźwięki, takie jak np. pracujący odkurzacz czy suszarka do włosów i automatycznie wzmocni dźwięk filmowych dialogów. Warto także dodać, że telewizory QN900A i QN800A tworzą perfekcyjną harmonię z soundbarami Samsung z Q-Serii. Dzięki funkcji Q-Symphony dźwięk z obu urządzeń zostanie zsynchronizowany, potęgując wrażenia dźwięku przestrzennego.

Neo QLED 8K: nowy poziom doświadczeń

Oba telewizory Neo QLED 8K to także flagowe Samsung Smart TV. Widzowie znajdą tu nie tylko swoje ulubione aplikacje VoD, takie jak Netflix, HBO Go czy Player, ale także szereg dodatkowych funkcji, dzięki którym te największe domowe ekrany jeszcze lepiej wpiszą się w ich styl życia i potrzeby. Wśród nowości m.in. funkcja PC na Ekranie TV, dzięki której praca i nauka zdalna staną się łatwiejsze. Wystarczy skorzystać z bezprzewodowego połączenia ze swoim komputerem, laptopem czy telefonem. Z kolei dzięki funkcji Multi View, ekran telewizora można podzielić aż na cztery części, by podczas oglądania filmu czy meczu jednocześnie korzystać ze smartfona i wymieniać komentarze na żywo. Multi View to także świetne rozwiązanie dla graczy, którzy chcą sprawnie pokonać trudniejsze fragmenty gry. A propos graczy, modele Neo QLED 8K mają do zaproponowania wszystko co najlepsze. Niski input lag, częstotliwość odświeżania 120 Hz, wsparcie dla AMD FreeSync™ Premium Pro oraz nowości, takie jak Panel Gracza (podręczne menu z ustawieniami) czy Ultra Szeroki Widok w Grach przyniosą prawdziwą radość z gry i pozwolą wskoczyć na wyższy poziom.

Czytaj dalej