Masz problem z praniem ubrań? Samsung ma dla Ciebie propozycję!

21 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
Samsung Bubble
Źródło: news.samsung.com

Z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Samsung wynika, że pranie to jedna z najmniej lubianych czynności Polaków. Dlatego warto mieć nowoczesną pralkę.

Życie jest przepełnione czynnościami, na które nie do końca mamy ochotę, ale musimy je wykonać, ponieważ niemal nikt za nas tego nie zrobi. Chodzenie w modnych, eleganckich ubraniach należy do dużej przyjemności, jednak każda rzecz z czasem musi się zbrudzić. Wtedy powinna ona trafić albo bezpośrednio do bębna pralki, albo do kosza na brudną odzież i później do pralki. Z reguły według stereotypowych memów trafia na fotel lub krzesło, gdzie z czasem powstaje sterta odzieży do prania. Ludzka natura podpowiada nam, żeby maksymalnie, jak tylko się da, odkładać w czasie czynności, które nie są dla nas przyjemnością. W tej sytuacji powinniśmy skorzystać z technologii. Samsung opracował pralki, które są wsparciem w trudniejszych sytuacjach i ułatwiają dalsze czynności. Bo kto lubi prasowanie?

Ekologiczne i inteligentne sposoby na niedoprane ubrania

Z badań Samsung wynika, że aż 69% ankietowanych narzeka na niedostateczną czystość ubrań wyjętych z pralki. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele – źle dobrana ilość detergentu, zbyt twarda woda lub niewłaściwy program. Wszystkim nam zależy, aby nasze ubrania były czyste i pachnące, a po trudnych plamach nie było śladu. Jednocześnie chcemy dbać o tkaniny i środowisko, dlatego unikamy wysokich temperatur. Idealną technologią w pralkach Samsung, która spełnia te założenia jest EcoBubble™ umożliwiająca skuteczne pranie nawet w niskich temperaturach. Odpowiada za to aktywna piana, która powstaje w specjalnym generatorze z połączenia powietrza, detergentu i wody. Taka mieszanka wnika głęboko we włókna tkaniny i jest w stanie usunąć nawet uporczywe zabrudzenia. W rezultacie ubrania są idealnie czyste, a pralka – nie podgrzewając wody – zużywa mniej energii. To wyjątkowo przyjazne środowisku i domowemu budżetowi rozwiązanie.

Samsung AI Control nowoczesna pralka

Zużycie energii elektrycznej w Polsce malało zarówno w 2019 jak i 2020 r, co jest widocznym odwróceniem trendu z lat ubiegłych. Najwyższy czas, bo bez efektywniejszego zużycia energii nie da się ograniczyć emisji dwutlenku węgla – który jest gazem cieplarnianym – do atmosfery. Lepsza efektywność energetyczna domowych urządzeń ma więc podwójne znaczenie. Właściciele pralek są zadowoleni z niższych rachunków oraz z tego, że udaje im się zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko – mówi futurolog Kacper Nosarzewski.

Skuteczność prania zwiększa także wykorzystanie sztucznej inteligencji – program Pranie Optymalne AI, za pomocą specjalnych czujników dostosowuje długość programu, potrzebną ilość wody oraz detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy. Dzięki temu użytkownik nie musi martwić się, że podejmie złe decyzje, w których efekcie konieczne będzie ponowne nastawienie prania.

Sposób na łatwiejsze prasowanie

Ubrania wyjęte z suszarki są często wygniecione, co utrudnia ich prasowanie. Dlatego 78% badanych chciałoby ułatwić sobie tę czynność. W suszarkach Samsung znajdziemy specjalny program Bez Zagnieceń, który gwarantuje łatwiejsze prasowanie lub całkowitą rezygnację z tej czynności. Dodatkowo po zakończeniu cyklu suszenia, bęben obraca się jeszcze przez 180 minut, dzięki czemu ubrania nie są narażone na odgniecenia. To wielka wygoda, ponieważ nie musimy pamiętać o natychmiastowym wyjęciu ubrań z suszarki, a ich późniejsze prasowanie jest znacznie prostsze.

Czytaj dalej