Android 12 już jest?! Znamy datę premiery najnowszej wersji robocika!

21 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Mobile
Google Android 12
Źródło: Google.com

Android to jedno z najpopularniejszych oprogramowań na smartfony na świecie. Google zapowiedziało pojawienie się Androida 12 jeszcze w tym roku!

Rynek elektroniki wydaje się bardzo powoli wracać do stanu z 2019 roku, gdy wszystko działało na wysokich obrotach. W tej sytuacji cieszy fakt, że jeden z największych graczy na rynku wprowadza najnowszą wersję oprogramowania, która wprowadza kilka ciekawych funkcji. Android 12 to wyczekiwana przez wielu użytkowników systemu aktualizacja, ponieważ obecna generacja zaczyna delikatnie odstawać od konkurencji, głównie pod względem wizualnym, ponieważ nie wprowadzono w Androidzie żadnych większych zmian od przynajmniej trzech lat. Całkiem sporo informacji w związku z tym, co zobaczymy w najmłodszym dziecku od Google, można wyczytać z oficjalnego bloga na temat Androida.

Zwiększona fragmentacja rynku zatrzymana?

Jednym z największych wyzwań dla Androida jest to, że na rynku funkcjonuje równolegle kilka wersji tego samego systemu. W ten sposób jesteśmy świadkami sporego rozdrobnienia, ponieważ w odróżnieniu od użytkowników Apple, nie każdy, kto ma smartfona z oprogramowaniem zielonego robota od razu wprowadza wszelkie uaktualnienia. Wynika to między innymi z tego, że ludzie mają starszy sprzęt, który może nie podołać najnowszym zmianom, a po drugie nie mają tego nawyku. Jednak Android 12 ma nieco zasypać tę lukę, ponieważ jednym z jego najważniejszych parametrów jest to, iż nadaj się on do zainstalowania również na starszych telefonach.

Android

Drugim bardzo ważnym elementem, który podkreśla się niemal na każdym kroku, jest bezpieczeństwo użytkownika. Teraz większość aktualizacji ma być dostępna przez Sklep Play, tak aby uniknąć błędnych i złośliwych kodów w oprogramowaniu. Poprawiona ma być również kwestia ochrony prywatności, o której mówi się dużo.

Inteligentne zarządzanie pamięcią i wsparcie dla graczy

Chociaż praktycznie wszystkie telefony z Androidem można rozbudować o zamontowanie większej karty pamięci, w odróżnieniu od produktów z logiem jabłka, warto wiedzieć, że Android 12 ma mieć coś ciekawego. To funkcja inteligentnego zarządzania pamięcią, która polega przede wszystkim na hibernacji części aplikacji, jeśli są one nieużywane. Twórcy najnowszego oprogramowania zdają sobie również sprawę z tego, że coraz więcej osób używa telefonu do grania w gry mobilne. Dlatego kompatybilność kontrolerów ze smartfonami ma być na jeszcze wyższym poziomie.

Kiedy data premiery?

Data oficjalnej premiery Androida 12 nie została zaprezentowana wprost, ale w prasie branżowej, można wyczytać, że świat ma ujrzeć wersję produkcyjną po sierpniu 2021 roku. Co za tym idzie, prawdopodobnie będzie to we wrześniu. Android 12 został zaprezentowany w maju na specjalnej konferencji prasowej dla deweloperów (Google I/O 2021). W trakcie wakacji na rynku pojawi się kilka wersji beta

Czytaj dalej