Znamy szczegóły gry WRC 10! Pojawią się nowości dla fanów rajdów

21 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Premiery
WRC 10 Toyota Yaris WRC
Źródło: PlayStation

Miłośnicy gier samochodowych mają do wyboru wiele produkcji, a zawsze spore emocje wywołuje kolejna wersja tytułu pod nazwą WRC. Co zmieni się tym razem?

Rajdowe Mistrzostwa Świata mają swoją oficjalną grę, która nazywa się WRC. Fani ścigania po odcinkach specjalnych mogą wypatrywać już dziesiątej odsłony tej serii. Co znajdziemy tym razem? Na ten moment niewiele wiadomo, ponieważ w sieci pojawił się drugi film promocyjny. Prezentuje on fragmenty z tegorocznego Rajdu Chorwacji, który przeszedł do historii Rajdowych Mistrzostw Świata. Asfaltowe odcinki specjalne wokół Zagrzebia były areną fascynującego pojedynku pomiędzy Sebastienem Ogierem, a jego kolegą z zespołu, Elfynem Evansem. Różnica na mecie w klasyfikacji generalnej rajdu, to jedynie 0,6s! Czy takie same emocje czekają fanów wirtualnej rozrywki?

Jak zmieni się model jazdy?

Oczywiście fani rajdowych gier mają jedno największe zastrzeżenie do produkcji na licencji Rajdowych Mistrzostw Świata. To sposób prowadzenia się samochodów rajdowych po trasach zróżnicowanych odcinków specjalnych. Fizyka jazdy ciągle nie satysfakcjonuje największych entuzjastów szybkiej jazdy po oesie w wirtualnym świecie. Dlatego bardzo prawdopodobne jest to, że dziesiąta odsłona WRC otrzyma następne poprawki, które zbliżą ją do legendarnych produkcji tego gatunku, jak Dirt Rally, czy Richard Burns Rally. Jak bardzo dystans do tych kanonów rajdowych gier komputerowych zostanie skrócony, przekonamy się w dniu premiery.

Pełna historia WRC w jednej produkcji

PlayStation na swoim kanale na YouTube pokazuje film, na którym widać najważniejsze aspekty produkcji WRC 10. Z okazji pięćdziesiątej rocznicy Rajdowych Mistrzostw Świata zgromadzono wszystkie samochody, a także wszystkie rajdy, w tym również te z sezonu 2021. Pojawią się oczywiście realnie odtworzone zespoły rajdowe, których ma być aż 52. Do wyboru gracze otrzymają dwadzieścia samochodów, które reprezentują różne epoki w WRC. Oczywiście pojawią się również konstrukcje z aktualnych kategorii WRC, WRC 2, WRC 3 i WRC Junior.

Premiera już we wrześniu!

Ile trzeba będzie czekać na najnowszą odsłonę serii WRC? Niespełna cztery miesiące, ponieważ wydawca Nacon zaplanował premierę na 2 września 2021 roku. Gra będzie dostępna na komputerach i konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S. W przyszłości planowane jest także wydanie gry na Nintendo Switch. Co za tym idzie miłośnicy praktycznie każdego sposobu rozgrywki znajdą coś dla siebie. Czy dziesiątka w nazwie okaże się strzałem w dziesiątkę dla fanów rajdów?

Czytaj dalej