Google zaprezentował Project Starline - fantastyka stała się rzeczywistością!

21 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gadżety
Project Starline
Źródło: Google.com

Jeszcze kilka lat temu hologramy wydawały się odległą przyszłością. Google udowadnia, że dzięki Project Starline mogą być one elementem codzienności!

Być może pamiętacie hologramy, jakie wyświetlały się podczas wideo rozmów w serii filmów: Gwiezdne Wojny. Tekst w odległej galaktyce, faktycznie można aktualnie wsadzić pomiędzy bajki, ponieważ dużo lepsze rzeczy dzieją się już teraz. Jednym z elementów, który mógł przyspieszyć pracę nad Project Starline jest utrzymująca się popularność zdalnych spotkań. Jednocześnie zwiększona izolacja nie pomaga w utrzymywaniu prawidłowych relacji z ludźmi. Dlatego rozwiązaniem problemu mogą być realnie wyglądające hologramy rozmówców. Taki kontakt to coś dużo lepszego niż wpatrywanie się w niewielki ekran laptopa lub komputera.

Hologramy to przyszłość ludzkości

Zastosowań dla hologramów można znaleźć bardzo wiele, a współczesne przykłady pokazują, że to już teraz jest możliwe. Wystarczy spojrzeć na najbardziej nowatorskie reklamy, które emitowane są w przestrzeni publicznej w formie hologramów. Dodatkowo coraz więcej cyrków inwestuje w wirtualne zwierzęta, żeby uchronić prawdziwe słonie, lwy i tygrysy przed wieloletnim życiu w cyrkowej rzeczywistości. Podobnie sytuacja wygląda ze świętowaniem końca roku. Popularny sylwester powoli przechodzi z wybuchowej imprezy w dosłownym tego słowa znaczeniu na działania skierowane bardziej w stronę ochrony zwierząt przed stresem i hałasem. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się iluminacje wykonywane przez hologramy. Jaka jest przyszłość? Być może na wirtualnych spotkaniach z ludźmi z całego świata usiądą osoby w formie swoich wirtualnych reprezentantów. W tej sytuacji zagrożona może być rola prezenterów wiadomości, ponieważ z czasem wyświetlenie hologramu z pewnością będzie tańsze od zatrudnienia człowieka.

Google zamierza rozszerzyć Project Starline

Choć Project Starline już na tym etapie robi wrażenie, ponieważ siedzimy przed szybą, na której wyświetlany jest hologram w 3D. Dostosowuje się on do tego, pod jakim kątem patrzymy, a przy zastosowaniu dźwięku przestrzennego mamy wrażenie, że nasz rozmówca jest z nami w pomieszczeniu. Google przyznaje, że jest to dopiero etap testów. Docelowo hologram ma być wyświetlany nieco w inny sposób niż obecnie. Gigant technologiczny uważa, że wirtualne spotkania, to przyszłość, dlatego zdecydował się na prezentację tego nowatorskiego gadżetu już podczas tegorocznej konferencji I / O 2021.Co ciekawe testy już trwają, ponieważ kilka biur intensywnie pracuje nad Projectem Starline podczas swoich codziennych obowiązków.

Czytaj dalej